شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانجانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان : نقش بسیج کشاورزی و مهندسی کشاورزی در اقتصاد مقاومتی به عنوان جایگاه ویژه‌ای باید شناخته شود

جانشین فرمانده سپاه نینوا استان گلستان : نقش بسیج کشاورزی و مهندسی کشاورزی در اقتصاد مقاومتی به عنوان جایگاه ویژه‌ای باید شناخته شود

منتشرشده در گلستان شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 12:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرهنگ کریمی با اشاره به اینکه پایه اقتصاد کشور باید کشاورزی باشد گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید دانش کشاورزی به کشاورزان گلستان منتقل شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرهنگ حسین کریمی جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان در همایش تبیین نقش نظام نوین ترویج کشاورزی و بسیج کشاورزی در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: نقش بسیج کشاورزی و مهندسی کشاورزی در اقتصاد مقاومتی به عنوان جایگاه ویژه‌ای باید شناخته شود.

وی افزود: پایه اقتصاد کشور ما باید کشاورزی باشد و ما موضوع نفت را داریم و اقتصاد ما تک محصولی شده و آنچه ما را از وابستگی نجات می‌دهد روی آوردن به اقتصاد کشاورزی و منابع طبیعی است.

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان تصریح کرد: ما در همه عرصه‌ها می توانیم منشاء قدرت و منشائی برای افزایش سرمایه ملی باشیم و در نظام بین الملل نیز نقش اساسی و کلیدی خود را انجام دهیم.

سرهنگ کریمی گفت: اگر ما ادعای انقلاب اسلامی را داریم باید این تفکر جهانی و باید پایه‌های قدرت محکم شود.

وی اظهار کرد: با تاکید بر اقتصاد مقاومتی از بحث شکل و همایش گذشته‌ایم و باید ملزومات اساسی را بشناسیم و عمل کنیم و اینجا نقش بسیج کشاورزی و منابع طبیعی نشان داده شود.

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان افزود: نگاه عملیاتی باید در صحنه عمل دیده شود و در عرصه کشاورزی باید در میدان عمل کنیم و دانش کشاورزی را به کشاورزان منتقل کنیم.

سرهنگ کریمی اول اظهار داشت: مهندس کشاورزی در قالب بسیج کشاورزی یعنی عمل به فرمان مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد که کشاورزان در دمای بالای 45 درجه در زمین‌های کشاورزی کار کند.

وی افزود: در سال‎های گذشته بیش از 40 میلیارد تومان در راستای حمایت از عرصه‎های اقتصاد مقاومتی استان تسهیلات پرداخت شد و قدم‎های خوبی در این مسیر برداشته شد.

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: همه ظرفیت‌های سپاه و بسیج، علم و توان و امکانات ما در خدمت دولت است و بسیج مهندسی در صحنه عمل می‌تواند فرهنگ‌سازی کرده و اقدام کند و روحیه کار و تلاش را در جامعه گسترش دهیم.

سرهنگ کریمی تصریح کرد: نکته مهم دیگر در این راه استفاده از ظرفیت‌هاست و باید از همه افکار استفاده شود و نکته بعدی، ایجاد روح خودباوری و خوداتکایی است و مهندسین کشاورزی باید این روح خودباوری را منتقل کنند.

انتهای پیام/

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است