شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانرزمایش بزرگ دفاع بیولوژیک سپاه در استان گیلان آغاز شد

رزمایش بزرگ دفاع بیولوژیک سپاه در استان گیلان آغاز شد

منتشرشده در گیلان چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 11:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:رزمایش بزرگ « دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافع سلامت» با رمز «یا امام رضا علیه‌السلام» در سراسر استان گیلان به همت سپاه استان آغاز شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ رزمایش بزرگ و سراسری «دفاع بیولوژیک و عملیات پاک‌سازی شهدای مدافع سلامت»صبح امروز(چهارشنبه) در گیلان با مشارکت سپاه قدس استان گیلان، تیپ مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود و لشکر عملیاتی از میدان شهدای ذهاب رشت با دستور آیت‌الله فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان با رمز "یا امام رضا علیه‌السلام " آغاز شد.

 

این رزمایش بزرگ بیولوژیک از روز گذشته در سطح وسیع سراسر استان گیلان آغازشده و با مشارکت فعالانه پاسداران، بسیجیان و‌ سربازان ادامه خواهد داشت.

 

مدافعان سلامت در این رزمایش، عملیات ضدعفونی و پاک‌سازی معابر عمومی، ادارات، محل تجمعات مردمی، بازار و اصناف را به‌صورت منسجم، هماهنگ و یکپارچه بر عهده‌دارند و در تلاش‌اند تا با گندزدایی محیط و رعایت بهداشت عمومی هر چه سریع‌تر بر شیوع وحشیانه ویروس منحوس کرونا پیروز شوند.

 

سردارسرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در حاشیه اجرای این رزمایش در جمع خبرنگاران با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل تهدید شیوع ویروس کرونا به فرصت مغتنم، اظهار داشت: سپاه استان در قالب تیپ میرزا کوچک خان و لشکر عملیاتی به استعداد 65 دستگاه مخصوص گندزدایی محیط و اماکن حساس به استعداد بیش از 150 نفر نیروی متخصص عملیات اجرایی پاک‌سازی استان را برعهده‌گرفته است.

 

سردار عبدالله‌پور با تأکید بر اینکه سپاه با عملیات پاک‌سازی در رزمایش امنیت و سلامت را توأم با یکدیگر برای مردم به اجرا درمی آورد، افزود: در این رزمایش علاوه بر تبدیل تهدید به یک فرصت، سپاه آمادگی خود را برای دفاع در جنگ بیوترویسم سخت‌تر از شرایط کنونی افزایش خواهد داد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است