شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد : خودکفایی برنج با همکاری سپاه و جهاد کشاورزی

فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد : خودکفایی برنج با همکاری سپاه و جهاد کشاورزی

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 24 بهمن 1396 ساعت 09:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه قدس استان گیلان از گام بلند سپاه و جهاد کشاورزی در خودکفایی برنج خبر داد و گفت: 300 مهندس کشاورزی بسیجی در 300 روستای گیلان در طرح مطلوب‌سازی برنج و افزایش سطح تولید آن مشارکت می‌کنند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در حاشیه رونمایی از مطلوب‌سازی تولید برنج با راهبرد مدیریت تغذیه در گیاه برنج در جمع اصحاب رسانه استان با بیان اینکه وظیفه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن است اظهار کرد: حفظ امنیت مواد غذایی موضوعی جدی در حوزه دفاعی کشور است و برنج از اساسی‌ترین کالاهای موردنیاز مردم در ایران است.

 

وی بابیان اینکه در همکاری با سازمان جهاد کشاورزی از ظرفیت بسیج جامعه مهندسان کشاورزی در مطلوب‌سازی برنج استفاده‌شده افزود: در طرح مشترک سپاه و جهاد کشاورزی 300 مهندس کشاورزی بسیجی در 300 روستای استان گیلان مشغول به فعالیت هستند.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اعلام اینکه در هر روستا 20 کشاورز در فاز مطالعاتی طرح مذکور قرارگرفته‌اند گفت: با همکاری کشاورزان با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی انتظار می‌رود افزایش تولید 25 تا 30 درصدی برنج در استان گیلان را شاهد باشیم.

 

سردار عبدالله پور با اشاره به امیدواری از اینکه این طرح می‌تواند مسئله کمبود برنج در کشور را تا حدودی رفع کند خاطرنشان کرد: افزایش سطح تولید برنج در گیلان با روش مشارکتی و به‌صورت پایلوت می‌تواند گام اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی بردارد.

 

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح مطلوب سازی برنج بیش از یک سال مقدمه سازی و مطالعات تحقیقاتی صورت گرفته افزود: در طرح مذکور هیچ هزینه مازادی بر دوش کشاورز نیست.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان بابیان اینکه فرایند مقدمات طرح مطلوب سازی برنج تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد گفت: در سال جدید طرح مطلوب‌سازی برنج به‌صورت پایلوت در روستاهای استان از رودسر تا آستارا اجرایی خواهد شد.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است