شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان: هزاران نفر از مردم آذربایجان از استان گیلان عازم پیاده‌روی اربعین‌حسینی شدند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان: هزاران نفر از مردم آذربایجان از استان گیلان عازم پیاده‌روی اربعین‌حسینی شدند

منتشرشده در گیلان یکشنبه, 21 آبان 1396 ساعت 10:31
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: ۱۰ هزار نفر از مردم آذربایجان از استان گیلان عازم پیاده‌روی اربعین‌حسینی شدند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام و‌المسلمین غلامحسن تسخیری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به شباهت‌های قیام سیدالشهدا‌(ع) و انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب امام راحل همانند نهضت عاشورا فقط برای رضای خدا انجام شد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان علل لغو انقلاب‌های دیگر جهان عنوان داشت: بسیاری از این انقلاب‌ها با هدف منفعت شخصی و یا منافع حزبی و گروهی انجام شده است.

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین تسخیری با اشاره به سخنان امام حسین (ع) در لحظات پایانی عمر مبارکشان خاطرنشان کرد: تنها کلامی که امام حسین (ع) در پایان عمرشان فرمودند این کلام بود "الهی رضا به رضائک و تسلیما لقضائک".

 

وی با بیان اهداف امام حسین (ع) از یک شب مهلت گرفتن برای شروع جنگ، گفت: امام علاوه بر اینکه فرصتی برای عبادت بیشتر برای خودشان مهیا کردند، مهلت مناسبی نیز برای تحول و بازگشت دشمنانشان به سمت حق و حقیقت دادند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در شب عاشورا 32 نفر از اصحاب عمر سعد به سپاه سیدالشهدا (ع) آمدند اظهار داشت: در طول تاریخ هیچ امامی مانند امام حسین (ع) اصحاب با وفا برای قیام نداشت.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد امام خمینی (ع) را از انقلاب علیه شاه ملعون ناامید می‌کردند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) به مردم باور داشتند و معتقد بودند با همین مردم می‌شود شاه را از حکومت برداشت.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه قدس گیلان ضمن بررسی اهداف قیام امام حسین (ع) و شباهات آن با انقلاب اسلامی افزود: در بررسی این دو قیام شاهد هستیم که هیچ کدام از بزرگان این دو قیام حاضر به بیعت با حاکمان ظالم وقت نشدند.

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین تسخیری با تاکید بر اینکه قیام امام خمینی (ره) برای حفظ اسلام و عزت مسلمانان بود خاطرنشان کرد: امروز شاهد هستیم که به برکت خون شهدا، انقلاب اسلامی در سراسر جهان در حال گسترش است.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با بیان اینکه بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر از ایران راهی پیاده روی اربعین شدند اعلام داشت: قریب به 10 هزار نفر از مردم آذربایجان از استان گیلان عازم این پیاده‌روی شدند.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون مقابله با استکبار عنوان داشت: اگر ما به آرمان‌های امام راحل و انقلاب پایبند باشیم و از رهبرمان پشتیبانی کنیم، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است