شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانستاد کلسرلشکر صفوی: محوریت آمریکا با بکارگیری راهبرد سیاسی بدنبال جلوگیری از نابودی تروریست ها در این مقطع زمانی است

سرلشکر صفوی: محوریت آمریکا با بکارگیری راهبرد سیاسی بدنبال جلوگیری از نابودی تروریست ها در این مقطع زمانی است

منتشرشده در ستاد کل دوشنبه, 29 خرداد 1396 ساعت 13:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛به حول و قوه الهی ائتلاف ایران، روسیه، سوریه، عراق، حزب الله لبنان در تثبیت حکومت سوریه و انهدام وسیع گروههای تروریستی در عراق و سوریه تا کنون پیروز شده است و موصل در مرحله آزادسازی کامل است و نیروهای ارتش و حشدالشعبی عراق به مرزهای سوریه رسیده اند و احتمالا تا پایان سال وضعیت عراق تثبیت خواهد شد.

به گزارش سپاه نیوز: سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل که در ششمین گردهمایی کانون دارو سازان بسیجی کشور ، در محل دانشکده داروسازی دانشگاه تهران  سخن می گفت  با تحلیل بحران های ژئوپلیتیکی غرب آسیابا تأکید بر بحران سوریه ، گفت:
به ندرت می توان در مقیاس جهانی، منطقه ای را مانند غرب آسیا پیدا کرد که در آن لایه های ژئواکونومیک، ژئوکالچر، ژئوپلیتیک و ژئواستراتژیک بر هم منطبق باشد.
سرلشکر صفوی به برخی از خصوصیات  منطقه غرب آسیا  اشاره کرد و گفت:
ناپایداری ساختارهای سیاسی(دولت های) منطقه در افغانستان، آسیای میانه و قفقاز و  وجود نظام های دیکتاتوری فاقد مشارکت مردمی در حکومت(دموکراسی) رژیم های پادشاهی و امیرنشین جنوب خلیج فارس ، همچنین  وابستگی تعداد زیادی از این کشورها به قدرت های فرامنطقه ای در کنار پیروزی انقلاب کبیر اسلامی و به هم ریختن معادلات سیاسی منطقه ای و جهانی از خصوصیات حائز اهمیت منطقه غرب آسیا است.
وی افزود:
بحران ها سرچشمه و انواع مختلفی دارد و از لحاظ کارکردی منجر به خروج سیستم از حالت تعادل و بروز اخلال در وضعیت عادی و فرآیندهای فضای جغرافیایی زیستگاه انسان ها می گردد و منطقه غرب آسیا مورد هدف قدرت های بزرگ آمریکا، روسیه، اروپا، هند و چین قرار گرفته است، این منطقه دارای گسل های استراتژیک است و در مرحله بحران ژئوپلیتیکی به سر می برد.
 این استاد دانشگاه ائتلاف آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی، برخی از کشورهای اروپایی (مانند انگلستان) کشورهای ترکیه، اردن، امارات و قطر و ائتلاف ایران، روسیه، عراق، سوریه و لبنان را از بازیگران منطقه غرب آسیا دانست  و در ادامه به اهداف قدرتهای غربی به رهبری آمریکا و صهیونیسم و برخی از کشورهای عربی در طراحی بحران های ژئوپلیتیکی منطقه غرب آسیا پرداخت و گفت:
هدف قدرتهای غربی به رهبری آمریکا و صهیونیسم در طراحی بحران ژئوپلیتیکی در منطقه غرب آسیا  ناامن کردن و بی ثبات کردن دولت های منطقه غرب آسیا خصوصا دولت های محور مقاومت و همچنین  تجزیه احتمالی کشورهای عراق، سوریه، لیبی، یمن و در دراز مدت عربستان سعودی و تسلط بر این واحدهای کوچک سیاسی است .
وی افزود :
از دیگر اهداف طراحی بحران ژئوپلیتیکی در منطقه غرب آسیا  می توان به  ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی و غفلت ملت های اسلامی از آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی و همچنین  فروش سلاح و تجهیزات به دولت های منطقه  و در نتیجه تصاحب بخش عمده ای از دارائی های آنان اشاره کرد.
دستیار و مشاور عالی  مقام معظم رهبری با تبیین اهداف و اقدامات آمریکا در منطقه غرب آسیا گفت:
محوریت امریکا با ظرفیت سازمان ملل و شورای امنیت مدل ویژه ای را برای ساختار حکومتی و حاکمیتی سوریه تعقیب می نماید و این محوریت  بدنبال دمکراسی سازی در سوریه نمی باشد ضمن اینکه قبلا مانع روند حداقلی دمکراسی سازی در افغانستان، عراق ، لبنان ، شورای همکاری خلیج فارس ، مصر ، سودان ، سومالی ، اتیوبی، لیبی شده است .
وی افزود:
محوریت امریکا همه زیر ساخت های حیاتی عرصه های دولت – ملت سوریه  را در پنج سال گذشته نابود کرده است و بخاطر اولویت قراردادن رژیم صهیونیستی نابودی صددرصدی ارتش در کانون تمرکز امریکا می باشد و در حقیقت آمریکا می خواهد به دولت – ملت سوریه تکلیف بدهد و تکلیف بخواهد چون باید تعهد اجراء بدهند  در حالیکه در  طرف تروریست ها و بانیان تروریست ها کسی مسئولیت نخواهد پذیرفت و مطابق این برنامه قرار هم نیست مسئولیت بپذیرند.
سرلشکر صفوی با اشاره به  توان مستشاری جمهوری اسلامی ایران در بحران سوریه  و تلاش ایالات متحده در تضعیف ائتلاف ایران ، روسیه – سوریه و عراق و حزب ا... گفت:
محوریت امریکا بدنبال تقلیل نقش آفرینی ائتلاف ایران ، روسیه ، سوریه ، عراق و حزب ا... است و بدنبال آن است تا  توان  ائتلاف  را تضعیف و از نابودی تروریست ها در این مقطع زمانی  با راهبرد سیاسی جلو گیری  کند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در تثبیت حکومت سوریه گفت:
به حول و قوه الهی ائتلاف ایران، روسیه، سوریه، عراق، حزب الله لبنان در تثبیت حکومت سوریه و انهدام وسیع گروههای تروریستی در عراق و سوریه تا کنون پیروز شده است و موصل در مرحله آزادسازی کامل است و نیروهای ارتش و حشدالشعبی عراق به مرزهای سوریه رسیده اند و احتمالا تا پایان سال وضعیت عراق تثبیت خواهد شد.
وی افزود:
حل بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و مذاکرات سیاسی و رسیدن به توافقات سوری-سوری با ضمانت بین المللی می تواند چاره ساز باشد.

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است