شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس گیلان: ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

فرمانده سپاه قدس گیلان: ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

منتشرشده در گیلان دوشنبه, 25 بهمن 1395 ساعت 12:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار عبدالله‌پور  گفت: امسال ۱۰ هزار و ۲۷۲ نفر در بخش دانش‌آموزی در قالب اردو راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام شدند.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس با اشاره به اینکه جلسه کمیته راهیان نور با حضور ادارات استان به‌طور منظم برگزار می‌شود اظهار داشت: در جلسات کمیته مذکور مصوبات خوبی در این حوزه به تصویب می‌رسد.

 

فرمانده سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه راهیان نور به تعبیر مقام معظم رهبری جزو بزرگترین عملیات فرهنگی در مقابل هجمه‌های دشمن است افزود: اردوهای راهیان نور بهترین اقدام در مقابل مشکلات و معضلات فرهنگی جامعه امروز است.

 

سردار عبدالله‌پور با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره از گسترش معصیت و گناه جلوگیری می‌کند خاطرنشان کرد: امسال 10 هزار و 272 نفر در بخش دانش آموزی در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام شدند.

 

فرمانده سپاه قدس  استان گیلان با تاکید بر اینکه اعزام دانش آموزان گیلانی به اردوهای راهیان نور در حال حاضر و تا پایان سال ادامه دارد بیان کرد: دو اعزام به‌دلیل بارش برف و شرایط نامناسب جوی در حال حاضر به تعویق افتاده است.

 

وی اردوگاه راهیان نور را یکی از نیازمندی‌های استان گیلان عنوان کرد و با اشاره به اینکه استان گیلان سومین استانی است که از داشتن اردوگاه راهیان نور محروم است گفت: با توجه به برگزاری باشکوه کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان، استان نیازمند یک اردوگاه مناسب برای راهیان نور است.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با تاکید بر اینکه بحث پارک موزه دفاع مقدس باید به‌طور ویژه در گیلان دنبال شود اظهار داشت: باید پارک موزه‌ای متناسب با شأن و منزلت شهدای استان گیلان در استان ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان و به برکت خون شهدا پارک موزه دفاع مقدس گیلان می‌تواند یکی از بی‌نظیرترین پارک موزه‌های دفاع مقدس در کشور باشد افزود: ساخت و ایجاد این پارک موزه باید به‌صورت یک اقدام همه‌گیر در استان با همکاری تمامی دستگاه‌ها انجام شود.

 

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه وجود  پارک موزه دفاع مقدس می‌تواند توسعه اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و شناخت بیشتر جوانان با حوزه دفاع مقدس را برای استان به ارمغان آورد تصریح کرد: استان گیلان با توجه به دارا بودن 8 هزار شهید گرانقدر نیازمند پارک موزه دفاع مقدس است.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است