شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانمعاون دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه :تشکیل بسیج در "سوریه و عراق" برگرفته از اندیشه امام و رهبری است

معاون دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه :تشکیل بسیج در "سوریه و عراق" برگرفته از اندیشه امام و رهبری است

منتشرشده در گیلان سه شنبه, 09 آذر 1395 ساعت 13:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار شکراللهی  با بیان اینکه بسیج در عراق با عنوان نیروی"حشدالشعبی" و در سوریه با عنوان "بسیج مردمی دفاع الوطنی" شکل گرفته است گفت: تشکیل بسیج در کشورهای دیگر برگرفته از اندیشه امام خمینی(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر شکراللهی معاون دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه در گفت‌وگویی با اشاره به اندیشه بلند حضرت امام خمینی(ره) که بسیج از بدنه مردم است اظهار داشت: امام خمینی(ره) بر این اعتقاد بودند که بسیج باید توسط مردم اداره شود تا به نتیجه مطلوب برسد.

 

معاون هماهنگ کننده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه ایده و تفکر بسیج، دفاع، حراست و حفاظت از انقلاب است افزود: چنانچه تفکر امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج نبود پیروزی در دفاع مقدس از آن ما نمی‌شد.

 

سردار شکراللهی با تاکید بر اینکه در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی شاهد نقش بسیج بودیم تصریح کرد: نتیجه حضور بسیج در دفاع مقدس پیروزی در دفاع مقدس بود.

 

معاون هماهنگ کننده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای با اشاره به اینکه پس از دفاع مقدس نیز بسیج در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ورود کرده است گفت: با وجود بسیج، انقلاب اسلامی ایران بیمه شده است.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از خدمات و اقدامات توسط بسیج در روستاها انجام شده است و اکنون نیز بسیج در تمامی روستاها و مناطق محروم حضور فعال دارد افزود: جهاد با کمک و هماهنگی بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمات گسترده‌ای را انجام داده است.

 

سردار شکراللهی با تاکید براینکه بسیج در طول  38 سال گذشته عامل وحدت و انسجام ملی در بین اقشار مختلف جامعه بوده است گفت: بسیج مهندسین، حقوقدانان، دانش آموزی، دانشجویی و غیره از اقشار مختلف مردم هستند که انسجام ملی و وحدت در جامعه را ایجاد کرده‌اند.

 

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های اصلی بسیج، برقراری امنیت در کشور است خاطرنشان کرد: بسیج در دوران دفاع مقدس و پس از آن با تشکیل پایگاه‌های مقاومت در شهرها و روستاها، باعث امنیت، حفاظت و حراست در آن مناطق شد.

 

معاون هماهنگ کننده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه بسیج عامل بازدارنده توطئه‌های دشمنان به‌ویژه استکبار جهانی در مقابل انقلاب اسلامی است افزود: بسیج نیرویی در مقابل هجمه‌های دشمنان اسلام است.

 

سردار شکراللهی با تاکید بر اینکه اکنون تفکر بسیج نقش مهمی را در سوریه ایفا می‌کند خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیجی ایران در دیگر کشورها نیز تاثیرگذار بوده است.

 

وی با بیان اینکه بسیج در عراق با عنوان نیروی "حشدالشعبی" و در سوریه با عنوان "بسیج مردمی دفاع الوطنی" شکل گرفته است افزود: تشکیل بسیج در کشورهای دیگر برگرفته از اندیشه امام خمینی(ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری است.

 

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای سپاه با اشاره به اینکه یکی از گروه‌های موفقی که توانسته است در مقابل تهاجم فرهنگی موضع گیری کند بسیج مردمی است گفت: بسیجیان با ساخت مستند و فیلم، انجام تئاتر و سرودن شعر در عرصه‌های مختلف فرهنگی ورود کردند و توطئه‌های دشمن را برهم زدند.

 

سردار شکراللهی با تاکید بر اینکه بسیجیان پیش قراولان مقابله با جنگ نرم هستند خاطرنشان کرد: بسیج پیروی از ولایت و مقام معظم رهبری را در دستور کار خود قرار داده است و عضو هیچ حزب، گروه، دسته، باند و جناح سیاسی نیست و برگرفته از متن مردم است.

 

وی با بیان اینکه بسیج هیچ علاقه‌ای به حزب،گروه و جریان خاصی ندارد تصریح کرد: بسیج ثابت کرده است در تمامی فرازهای انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان بسیج مردمی و براساس فرمایشات و تدابیر مقام معظم رهبری در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی ورود کرده است.

 

معاون هماهنگ کننده دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای سپاه  با تاکید بر اینکه بسیج به معنای واقعی بسیج مردمی است و تاکنون نیز توانسته است نقش بی‌بدیلی را در کشور ایفا کند افزود: بسیج با توجه به تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری و با رعایت 5 ویژگی مورد نظر ایشان در مورد بسیجی بودن نقش آفرینی می‌کند.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است