شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلاناخبار برگزیدهدبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در نشست خبری: محرومیت زدایی از ماموریت های مهم سپاه است/در کنار دولت به رفع مشکلات مردم کمک می‌کنیم

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در نشست خبری: محرومیت زدایی از ماموریت های مهم سپاه است/در کنار دولت به رفع مشکلات مردم کمک می‌کنیم

منتشرشده در اخبار برگزیده چهارشنبه, 08 بهمن 1399 ساعت 11:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)


سپاه نیوز: سردار حزنی با تاکید بر اینکه در کنار دولت برای رفع مشکلات مردم کمک می‌کنیم گفت:مأموریت اصلی سپاه  برقراری امنیت پایدار است و در کنار این مأموریت مردم یاری و محرومیت زدایی را در سراسر کشور دنبال می کند.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید ضیاءالدین حزنی مشاور فرمانده کل سپاه و دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه صبح امروز در نشست خبری به تشریح عملکرد و کارکردهای این قرارگاه پرداخت .

سردار حزنی مأموریت اصلی سپاه را برقراری امنیت پایدار و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار این مأموریت مردم یاری و محرومیت زدایی را در سراسر کشور با اولویت مناطق حساس و صعب العبور دنبال می کند.

وی افزود: در گذشته اقدامات محرومیت‌زدایی تا شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌ها انجام می شد اما پس از تشکیل قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی ، تمامی رده ها و نیروها در امر محرومیت زدایی مشارکت دارند و این قرارگاه هماهنگی بین آنان را دنبال می کند.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه  اثبات کارآمدی نظام ،کمک به کاهش فقر و محرومیت، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و ارتقای سطح سلامت را از جمله اهداف اقدامات قرارگاه محرومیت زدایی سپاه عنوان و تاکید کرد: این اقدامات در حوزه فعالیت های زود بازده، متوسط و ملی دسته بندی می شود.


سردار حزنی از اجرای بیش از 159 هزار پروژه عمرانی و 980 هزار پروژه غیر عمرانی توسط قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه خبر داد و گفت:  طی فعالیت ۹ ساله این قرارگاه حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان در مناطق محروم هزینه کرده‌ایم و در تمامی عرصه‌ها به‌ویژه در بخش آب‌رسانی و اشتغال‌زایی فعالیت‌های خوبی انجام داده ایم.


دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد طرح های قرارگاه محرومیت زدایی سپاه زودبازده و فاقد پیچیدگی فنی هستند گفت: بخش اعظمی از این طرح ها با کمک مردم بومی مناطق با اولویت نقاط مرزی مناطق دور افتاده و نقاط محروم و حساس اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه همواره پرهیز از نگاه انتفاعی در اجرای طرح ها مورد توجه ما بوده است گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دولت_ به عنوان مسئول رفع محرومیت زدایی در کشور_ قرار گرفته و به دولت در تحقق این ماموریت مهم کمک می کند ‌.

سردار حزنی اقدامات قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه را شامل تهیه جهیزیه برای نوعروسان جوان در مناطق محروم ،ساخت مسکن مددجویی و مسکن معلولین ،احداث واحدهای آموزشی، مساجد ،حوزه علمیه، خانه عالم و ساماندهی حاشیه شهرها عنوان و اظهار کرد: بنا داریم تمرکز خود را در سال ۱۴۰۰ روی موضوعات آب و اشتغال قرار دهیم و نیازهای عمرانی و امنیت غذایی را در مناطق محروم مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع سلامت احداث و مرمت خانه‌های بهداشت، غسالخانه ها، سرویس های بهداشتی و حمام را به انجام می رسانیم گفت: ترمیم و مرمت قنات ها ،چاه ها، احداث سیستم های آبخیزداری، پرورش دام ،احداث استخر آبزیان و لایروبی انهار و احداث و مرمت گلخانه ها از دیگر اقدامات محرومیت‌زدایی دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه می باشد.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در پایان خاطر نشان کرد: امروز تمامی فرماندهان نیروها، قرارگاه ها و سپاه های استانی ما در اقصی نقاط کشور در کنار مأموریت اصلی خود ،محرومیت‌زدایی و مردم یاری را با نگاه و توجه ویژه دنبال می‌کنند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است