شما اینجا هستید: خانهاستانهاگیلانفرمانده سپاه قدس استان گیلان: فرهنگ اسلامی ایرانی الگوی تمامی ملت‌های آزادی‌خواه شده است

فرمانده سپاه قدس استان گیلان: فرهنگ اسلامی ایرانی الگوی تمامی ملت‌های آزادی‌خواه شده است

منتشرشده در گیلان دوشنبه, 19 آبان 1399 ساعت 13:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار محمد عبدالله پور با اشاره به فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز فرهنگ اسلامی ایرانی در بین تمامی ملت‌های آزادی‌خواه گسترش پیدا کرده به‌ همین دلیل کشورهای غربی به‌ دنبال نفوذ فرهنگی در جامعه هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس استان گیلان در دیدار با خانواده شهیدان «قربانعلی و اسماعیل رنجبر»در شهرستان «آستانه اشرفیه» اظهار داشت: انقلاب اسلامی، ماندگاری و استقلال خود را مدیون خون پاک شهیدان و خانواده معزز شهدا است که با الگوگیری از حضرت زینب‌ (س) باعث حفظ انقلاب شدند.

 

فرمانده سپاه قدس استان گیلان ضمن قدردانی از ایثار و فداکاری‌ خانواده‌های معزز شهدا در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهدا در تمام این سال‌ها و در صحنه‌ها و بزنگاه‌های حساس به کمک این ملت آمدند و امروز لازم است که فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان گسترش یافته و مورد توجه باشد.

 

وی با اشاره به ضرورت توجه متولیان به امر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل جوان تاکید کرد: استکبار جهانی امروز به‌ دنبال نفوذ فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران است.

 

سردار عبدالله پور با اشاره به فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: امروز فرهنگ اسلامی ایرانی در بین تمامی ملت‌های آزادی‌خواه گسترش پیدا کرده به‌ همین دلیل کشورهای غربی به‌ دنبال نفوذ فرهنگی در جامعه هستند.

 

وی با بیان اینکه کشورهای غربی در تمام این سال‌ها انواع و اقسام تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی و ملت ایران اِعمال کردند اما مردم با تبعیت از راه شهدا و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب کشور را به‌ سمت موفقیت سوق دادند افزود: خانواده شهدا پیام‌آور انقلاب هستند.

 

شهید «قربانعلی رنجبر» شانزدهم ارديبهشت 1345، در روستای «دهبنه» از توابع شهرستان «لاهيجان» به دنيا آمد. پدرش «ناصر» نجار بود و مادرش «صفيه» نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته اقتصاد اجتماعی درس خواند و ديپلم گرفت. طلبه علوم دينی و حوزوی بود. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. بيست و سوم دی 1365، با سِمَت آر پی جی زن در «شلمچه» بر اثر اصابت تركش به سر، شهيد شد. مزار وی در شهرستان «آستانه‌اشرفيه» قرار دارد

 

شهید «اسماعیل رنجبر» پانزدهم ارديبهشت 1349، در روستای «دهبنه» از توابع شهرستان لاهيجان ديده به جهان گشود. دانش آموز اول راهنمايی بود. به عنوان بسيجی در جبهه حضور يافت. چهارم اسفند 1362، با سِمَت آر پی جی زن در دهلران توسط نيروهای عراقی بر اثر اصابت تركش خمپاره به سر، گردن و دست، شهيد شد. مزار وی در گلزار شهدای شهرستان «آستانه‌اشرفيه» قرار دارد.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است