شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسبه همت سپاه ناحیه بقیه‌الله استان فارس ؛ ۹ طرح بزرگ محرومیت‌زدایی اجرایی می‌شود

به همت سپاه ناحیه بقیه‌الله استان فارس ؛ ۹ طرح بزرگ محرومیت‌زدایی اجرایی می‌شود

منتشرشده در فارس سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 14:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله الاعظم (عج) شیراز از اجرای ۹ طرح بزرگ محرومیت‌زدایی توسط این ناحیه از سپاه به عنوان بزرگترین ناحیه سپاه فجر استان فارس خبرداد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ محمدجعفر دوستدار فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله الاعظم(عج) سپاه فجر استان فارس با اشاره به برنامه‌های سپاه ناحیه بقیه‌الله شیراز و با بیان اینکه سپاه این ناحیه از جوانانی که برای ایجاد اشتغال مکان ندارند حمایت می‌کند.اظهار داشت: بسیج سازندگی سپاه این ناحیه ایجاد اشتغال را یکی از اولویت ها در برنامه های خود قرار داده و در این راستا نیز طرح‌های مختلف اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله الاعظم(عج) شیراز افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی از سال گذشته تاکنون مرمت 46 منزل مسکونی ، راه‌اندازی 4 کارگاه اشتغال برای خانم‌های بد سرپرست، احداث 14 مسجد و مجتمع فرهنگی، مدرسه کارآفرینی، ساخت 2 خانه عالم، 2 زمین ورزشی روباز و ساخت 11 واحد مسکونی از فعالیت‌های این ناحیه است.

 

دوستدار به اجرای طرح قرارگاه شهید اسکندری سپاه فجر فارس با محوریت رفع محرویت‌زدایی اشاره کرد و افزود: در این طرح، محرومیت‌زدایی 15 محله پیش‌بینی شده که  9 محله آن در محدوده سپاه ناحیه بقیه‌الله است که تاکنون دو گروه و محله‌ی هدف مشخص شده است که به‌زودی کار را آغاز می‌کنند.

 

فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله الاعظم(عج) شیراز تصریح کرد: براساس برنامه‌ تدوین شده، امسال شاهد استقرار دائم گروه‌های پزشکی جهادی در محله‌های محروم شیراز با هدف ارائه خدمات به محرومان خواهیم بود.

 

دوستدار گفت: 2 برنامه‌ی مشخص هم تدوین شده است که امسال آنها را اجرایی می‌کنیم، یکی از این برنامه‌ها با عنوان برنامه‌ی شهید رهنمون نامگذاری شده و ویژه‌ی خدمات‌رسانی در حوزه‌ی پزشکی است.

 

وی افزود: تاکنون گروه‌های پزشکی به شکل جهادی و در مناطق و محله‌های محروم حاضر شده و خدماتی را ارائه می‌داند اما براساس طرح شهید رهنمون، هر محله به یک گروه پزشکی سپرده خواهد شد.

 

دوستدار خاطرنشان کرد: گروه‌های پزشکی که متشکل از 7 تا 9 نفر با تخصص‌های مختلف خواهند بود، در جغرافیای هدف تعیین شده، به مدت یک تا سه سال ارائه‌ی خدمات درمانی و بهداشتی را دنبال می‌کنند.

 

وی از شناسایی مدارس و مساجد هدف و مربیانی که توانمندی همراهی با این طرح را دارند خبر داد و گفت: از نظر ما مسجدی توانمند است که ارکان آن لزوم برنامه‌ را بپذیرد؛ آبادی مسجد به جمعیت آن است نه به ساختمان و منبر و محراب و گلدسته‌ زیبا و وسیع.

 

دوستدار خاطرنشان کرد: مهرماه امسال از هر مسجد 3 مربی برای همکاری و دنبال کردن امور تربیتی و علمی در مدارس مشخص شده، حاضر باشند، زیرا یکی از اهداف تعیین شده ایجاد اتصال بین مدرسه و مسجد است.

 

وی با بیان اینکه این طرح در مقطع متوسطه‌ اول اجرایی می‌شود، گفت: در پایان سال تحصیلی آینده، پایان خرداد ماه 98، کارها تخصصی‌تر شده و افراد دارای توانایی و علاقه‌مند شناسائی خواهند شد.

 

دوستدار از دیگر اقدامات مد نظر سپاه ناحیه‌ی بقیه‌الله شیراز را اجرای طرحی برای راه‌اندازی مدارس کارآفرین عنوان و اضافه کرد: با توجه به منعطف نبودن آموزش و پرورش، برای شروع در کنار مدارس و در ایام انتهایی هفته، دانش‌آموزان علاقه‌مند را برای انجام فعالیت‌های خلاقانه جذب خواهیم کرد.

 

فرمانده سپاه ناحیه بقیه‌الله الاعظم(عج) با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح مساجد را به‌عنوان محل آموزش پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: زمینه برای جذب 60 تا 100 دانش‌آموز فراهم شده است؛ این دانش‌آموزان یک ترم سه‌ماهه را آموزش خواهند دید. کار از ارائه‌ی تئوری‌های خلاقانه توسط دانش‌آموزان شروع می‌شود و با عرضه‌ی محصول تولیدی برای فروش، به پایان می‌رسد.

 

دوستدار با بیان اینکه این طرح برای تمام مقاطع تحصیلی طراحی شده است، تاکید کرد: در ابتدا تمرکز ما بر روی دانش‌آموزان متوسطه‌ اول است و معتقدیم یک دانش‌آموز باید خلاق و ماهر ببار آید آید و مهارت بلد باشد. فرهنگ کار و تلاش در دانش آموزان نهادینه شود.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است