شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر: بسیج مظهر مشارکت مردمی است

فرمانده سپاه فجر: بسیج مظهر مشارکت مردمی است

منتشرشده در فارس شنبه, 04 آذر 1396 ساعت 10:25
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار غیاثی گفت: بسیج مظهر مشارکت مردمی است و از دلایل امنیت پایدار کشورمان مشارکت مردم در قالب سازمان بسیج است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ گردهمایی انقلابیون جوان استان فارس با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر و جمعی از دانشجویان بسیجی استان فارس در مرکز همایش های شهر شیراز برگزار شد.

سردار غیاثی با تبریک هفته بسیج و پیروزی های غرورآفرین جبهه مقاومت اسلامی، گفت: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به اهداف بلند و در راستای مسیر تکاملی که برای نظام اسلامی متصور بودند نهاد بسیج را بنیان نهادند.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه در استان فارس ده هزار رده مقاومت بسیج داریم، ادامه داد: بسیج مظهر مشارکت مردمی است و از دلایل امنیت پایدار کشورمان مشارکت مردم در قالب سازمان بسیج است.

 

وی با اشاره به نگرانی دشمنان انقلاب اسلامی از توسعه نگرش بسیجی در سایر کشورها، گفت: امروز شاهد توفیقات نگرش بسیجی در کشورهایی نظیر  سوریه و عراق هستیم و این نشان دهندۀ قدرت نفوذ معنوی بسیج است.

 

سردار غیاثی با بیان اینکه پیروزی های اخیر جبهه مقاومت اسلامی به سیطره شجره خبیثه داعش در منطقه غرب آسیا پایان داد، افزود: شهید سردار همدانی و سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی اقدامات تاثیرگذاری را در راستای سازماندهی بسیج مردمی در سوریه و عراق به انجام رساندند و پیروزی های امروز جبهه مقاومت اسلامی مرهون تلاش های همدانی ها، حجی ها و سلیمانی هاست.

 

وی اظهار داشت: بسیج به دنبال منافع مادی نیست بلکه حضور بسیج یک حضور هدفمند و معنوی است که پیروزی های اخیر جبهه مقاومت اسلامی نمونه ای از نتیجه این حضور معنوی است.

 

فرمانده سپاه فجر خاطرنشان کرد: با وجود اینکه امروز سرزمینی در اختیار داعش نیست اما این به معنای پایان تروریست و گروه های تکفیری نیست و تا زمانی که در مبانی با آمریکا مشکل داریم همواره گروه های تروریستی پیش روی ما قرار داده خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه آمریکا بنا داشت داعش یک سرزمین واقعی در کنار مرزهای ایران داشته باشد، گفت: برای مقابله با چنین طرح هایی همواره باید برنامه های پیشگیرانه داشته باشیم، آمریکایی ها در حالت خوش بینانه سی سال زمان برای نابودی داعش متصور بودند اما فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی با بهره گیری از تجربیات دفاع مقدس یک شکست سخت را به داعش تحمیل کردند.

 

سردار غیاثی ادامه داد: امروز اگر در جبهه های مختلف توفیق داریم حاصل تجارب مستقیم فرماندهان نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس است.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه اندیشکده های معتبرغربی در تحلیل بسیج عاجزند، تاکید کرد: اگر معادلات منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران رقم می خورد بخاطر وجود بسیج است.

 

وی افزود: بسیج مولود انقلاب اسلامی است هدف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی نابودی تفکر شیعی است و وجه مشترک گروه های تروریستی تکفیری نیز دشمنی با اهل بیت (علیهم السلام) است.

 

سردار غیاثی با تاکید بر اینکه باید در مقابل زیاده خواهی استکبار جهانی بایستیم، گفت: ملت ایران استقلال و عزت خودش را مرهون خون شهیدان می داند و تلاش دشمنان انقلاب اسلامی نیز در راستای کمرنگ کردن فرهنگ مجاهدت و شهادت در جامعه ایران است.

 

وی با بیان اینکه راه سعادت ملت ایران از مسیر جهاد و شهاد می گذرد، ادامه داد: این جهاد محدود به عرصه نظامی و دفاعی نیست بلکه عرصه های علمی، فرهنگی، سازندگی و ... را هم در بر می گیرد و شرط تحقق آن هم تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) است.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است