شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس : ملت ایران در مسیر آرمان های شهدا مقاوم و ثابت قدم است

فرمانده سپاه فجر استان فارس : ملت ایران در مسیر آرمان های شهدا مقاوم و ثابت قدم است

منتشرشده در فارس شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 10:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار غیاثی اظهار داشت : در دهه چهارم انقلاب اسلامی با عبور موفقیت آمیز از توطئه های دشمنان و در عین بالندگی توانسته ایم مسیر نهضت اسلامی را پیش بِبریم.

 به گزارش سپاه نیوز؛ نخستین یادواره شهدای بانک ‌های استان فارس با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس در سالن همایش کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس برگزار شد.

 

سردار غیاثی در این مراسم با بیان اینکه ماه های محرم و صفر بهترین فرصت برای شناخت زوایای مختلف شخصیت ائمه اطهار (علیهم السلام) است، گفت: عاشورا تا قیامت استمرار دارد و آزادگی و مرعوب دشمن نشدن مهم ترین درس های کربلاست.

 

وی با تاکید بر لزوم اقامۀ عزاداری توام با معرفت، خاطرنشان کرد: مهم این است که خودمان را همواره در اردوگاه امام حسین (علیه السلام) ببینیم و این جز با تبعیت محض از رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) محقق نمی شود.

 

فرمانده سپاه فجر ضمن اشاره به این مطلب که یکی از مهم ترین اهداف امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: اگر بخواهیم جامعه ای پویا و فعال داشته باشیم و در موضع انفعال هم قرار نگیریم باید فرایض امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنیم.

 

وی با بیان اینکه ملت ایران استقلال و عزت خود را مرهون شهداست، تصریح کرد : شهادت یک جریان توقف ناپذیر است و راه سعادت ملت ایران از مسیر شهادت می گذرد.

 

سردار غیاثی با اشاره به اینکه هدف اصلی دشمنان انقلاب اسلامی کمرنگ کردن روحیه جهاد و شهادت در جامعه ایران است، ادامه داد : جوانان امروز ایران بصیر و آگاه هستند و ملت ایران در مسیر آرمان های شهدا مقاوم و ثابت قدم است.

 

وی با تاکید بر اینکه طِی سه دهۀ گذشته مراحل ثبیت انقلاب اسلامی شامل موجودیت، حاکمیت و هویت را با موفقیت پشت سر گذاشتیم، اعلام داشت: در دهه چهارم انقلاب اسلامی با عبور موفقیت آمیز از توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی و در عین بالندگی توانسته ایم مسیر نهضت اسلامی را پیش بِبریم.

 

فرمانده سپاه فجر اظهار داشت:  در هر منطقه ای که قدرتی در تضاد با منافع استكبار جهانی در حال شكل‌گیری باشد آن منطقه به میدان جنگ تبدیل می شود و  وقتی جمهوری اسلامی  می تواند در مقابل ائتلاف قدرت های جهان بایستد و نقطه تعادل شود  همان تعریف قدرت جهانی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی تصریح کرد : جهان اسلام حامی نیرومند و صادقی به نام جمهوری اسلامی ایران دارد و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) پناهگاه معنوی مسلمانان جهان هستند و  امروز ایران اسلامی لنگرگاه امنیت جهانی است و هر کجا که ایران حضور پیدا کرده توانسته امنیت و خودباوری را در مقابل استکبار جهانی نشان بدهد.

 

سردار غیاثی با بیان اینکه هر پدیده ای در عالم که قوی نباشد ماندگاری خود را از دست خواهد داد، افزود: جمهوری اسلامی ایران در هر دو جبهه جنگ سخت و جنگ نرم پیروز است و در موضع آفندی قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: ایران کانون بیداری جهان اسلام است و امروز تاثیرات حضور و مدیریت ایران در حوزه جنگ سخت و جنگ نرم را در منطقه و جهان اسلام شاهد هستیم.

 

فرمانده سپاه فجر ادامه داد : امروز در یمن و افغانستان، عراق، سوریه و كشورهایی كه آمریكا و متحدانش فكر می كردند كه در حداقل زمان می‌توانند آنجا را به تسخیر خود درآوردند با مدیریت، حضور و راهبری معنوی ایران نقشه های شوم استکبار جهانی راه به جایی نبرده اند.

 

سردار غیاثی با اشاره به اینکه ملت انقلابی ایران درس مرعوب نشدن از ظالم را که از امام حسین (ع) آموخته اند در عرصه عمل به منصه ظهور گذاشته اند، گفت: اگر بخواهیم این اقتدار ادامه پیدا کند باید در مسیر شهدا گام برداریم و دو مولفه پارسایی و پایداری را در خودمان تقویت کنیم.

 

انتهای خبر/09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است