شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس: فضای فرهنگ و هنر فارس خواستار آثار اسلامی و انقلابی شاخص است

فرمانده سپاه فجر استان فارس: فضای فرهنگ و هنر فارس خواستار آثار اسلامی و انقلابی شاخص است

منتشرشده در فارس چهارشنبه, 22 شهریور 1396 ساعت 14:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار غیاثی گفت : فضای فرهنگ و هنر فارس خواستار آثار اسلامی و انقلابی شاخص است و نمایش فصل شیدایی نمونه کار تاثیرگذار در این عرصه است. 

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی در حاشیه بازدید از محل اجرای نمایش فصل شیدایی با بیان اینکه مردم استقبال بسیار خوبی از این نماش داشته اند، اظهار داشت: استقبال ده ها هزار نفری شهروندان شیراز از نمایش فصل شیدایی نشان می دهد فضای فرهنگ و هنر استان فارس خواستار  آثار اسلامی و انقلابی شاخص است.

 

سردار غیاثی گفت: اجرای نمایش بزرگ میدانی و چندرسانه ای فصل شیدایی در شیراز یک کار فرهنگی خودجوش و تمیز و مِصداق مفهوم " آتش به اختیار " در حوزه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی است.

 

وی با اشاره به حضور گسترده نسل نوجوان و جوان در بین مخاطبان فصل شیدایی، گفت: نمایش فصل شیدایی با بهره گیری از عناصر نور، تصویر و جلوه های ویژه میدانی بخش های مهمی از تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی را که پیش از این در آثار هنری کمتر دیده شده اند برای مخاطبان بازسازی می کند و ارتباط خوبی بین مفاهیم اسلامی و نسل جوان در این نمایش برقرار می شود.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی نمونه کار انقلابی در عرصه فرهنگ و هنر است، گفت: یکی از مهم ترین نیازهای نسل چهارم انقلاب اسلامی در دورۀ حاضر، آثار هنری و مستندی است که براساس حقایق بازگوکننده وقایع تاریخ اسلام، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باشند.

 

سردار غیاثی ضمن اینکه سپاه فجر را در  انتخاب موضوع نمایش فصل شیدایی برای اجرا در شیراز یک نگاه جامع فرهنگی دانست، افزود: فصل شیدایی با اجرای هنرمندانه و بهره گیری از کادر حرفه ای در جذب اقشار و سلیقه های متفاوت، موفق عمل کرده و فضای فرهنگی سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) در دهه ولایت تحت تاثیر برگزاری این نمایش قرار گرفته است.

 

وی با اشاره بر اینکه تمام پیش نیازها و امکانات برای اجرای فصل شیدایی از سوی سپاه فجر فارس تامین شده است، ادامه داد: اضافه شدن دو پرده با موضوعات ورود حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) به خطۀ فارس و بازسازی یکی از عملیات های دفاع مقدس که رزمندگان استان فارس در آن حاضر بوده اند به نمایش فصل شیدایی یک ابتکار تاثیرگذار در راستای ثبت هویت تاریخی فارس و معرفی چهره های تاثیرگذار این استان در  دوران دفاع مقدس بوده است.

 

سردار غیاثی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی هم در اجرا و هم در جذب مخاطب بسیار خوب عمل کرده است، افزود: استقبال نزدیک به صد هزار مخاطب از نمایش فصل شیدایی طی یازده شب یک رویداد کم نظیر فرهنگی در شیراز است، از همین رواصحاب فرهنگ و هنر فارس می توانند اجرای موفق این نمایش در فضایی اَمن با رعایت اصول اسلامی و همراه با امکانات رفاهی مناسب را بعنوان یک الگو برای برگزاری کار فرهنگیِ انقلابی و اسلامی در نظر بگیرند. 

 

فرمانده سپاه فجر با تاکید بر اینکه فرآیند برگزاری فصل شیدایی در شیراز با روحیه بسیجی و جهادی پیگیری شد، خاطرنشان کرد: " اجرا براساس شاخصه های اسلامی و انقلابی، کادر حرفه ای، تاثیرگذاری و جذب گسترده مخاطب " رویکردهای مهم سپاه فجر در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در استان فارس هستند.

 

سردار غیاثی خاطرنشان کرد: اجرای نمایش فصل شیدایی با توجه به استقبال مردم، نخبگان و علمای استان فارس تا بیست و دوم شهریور 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است