شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) نیاز مهندسی ایران را به کشورهای خارجی کاهش داده است

فرمانده سپاه فجر استان فارس: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) نیاز مهندسی ایران را به کشورهای خارجی کاهش داده است

منتشرشده در فارس چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 ساعت 12:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار غیاثی گفت: فعالیت قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) نیاز مهندسی و سازندگی ایران به کشورهای خارجی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی در حاشیه آیین افتتاح پروژه پل کابلی ولیعصر(عج) با بیان اینکه توان مهندسی قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در اجرای پروژه‌های عمرانی کم نظیر است اظهار داشت: این پل بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین پل کابلی تک پایلون کشور و یکی از نمادهای پیشرفت علم مهندسی است که توسط مهندسان نخبه و جوان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) طراحی و ساخته شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: بهبود چهره شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی از طریق اجرای پروژه‌های عمرانی شهری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی یکی از وظایف مهم مدیران و مسئولان این کلانشهر است که ارتقاء نشاط شهروندان، جذب سرمایه‌گذاری، تقویت اقتصاد شهری و مطرح شدن نام شیراز در بین کلانشهرهای توسعه یافته کشور را در پی دارد. 

 

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اینکه کلانشهرها و مراکز استان‌ها برای تسهیل عبور و مرور به پروژه‌هایی نظیر پل‌های عظیم، تونل‌ها و زیرگذرها نیاز دارند، ادامه داد : ساخت پروژه‌های عمرانی عظیمی مانند پل کابلی ولیعصر (عج) یکی از راه‌های موثر تسهیل عبور و مرور در کلانشهرها، کاهش آلودگی هوا و صوت، کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی خودروها و شهروندان در یکی از نقاط پر ترافیک شیراز و ارتقا سلامت شهروندان است.

 

وی افزود: یکی از نکات خاص در طراحی این پل فاصله زیاد بین ستون‌های آن است که دلیل آن وجود ایستگاه شماره نُه قطار شهری در زیر عرشه پل است با این وجود طراحی و ساخت این پل به گونه‌ای است که به فضای شهر شیراز زیبایی دوچندان می‌بخشد. 

 

سردار غیاثی با بیان اینکه کشورهای خارجی به بهانه‌های مختلف از جمله تحریم از ارسال خدمات و تجهیزات مهندسی به ایران جلوگیری می‌کنند، گفت: با بومی‌سازی چنین طرح‌های عمرانی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) نیاز مهندسی کشور و مدیریت کلانشهرها به متخصصان غیر ایرانی در پروژه‌های شهری کاهش می‌یابد و این خود حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در راستای انتفاع مردم و خودکفایی کشور تعریف شده‌اند، گفت: جمع زیادی از نخبگان، مهندسان و متخصصان  جوان کشور در پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) مشغول به کار هستند و فعالیت این قرارگاه نیاز مهندسی و سازندگی ایران به کشورهای خارجی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

 

انتهای خبر/ 09

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است