شما اینجا هستید: خانهاستانهافارسفرمانده سپاه فجر استان فارس: پاسداری از انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ حسینی شکل گرفته است

فرمانده سپاه فجر استان فارس: پاسداری از انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ حسینی شکل گرفته است

منتشرشده در فارس یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 ساعت 12:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار غیاثیگفت: پاسداری از انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ حسینی و شهادت شکل گرفته است.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر استان فارس اظهار داشت: حرکت انقلابی امام حسین (ع) و واقعه عاشورا سرآغاز یک حرکت تاریخی و شکل‌دهنده فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اسلامی است که امتداد آن مفاهیم الهی در بنیان‌های تشکیل‌دهنده سپاه مشاهده می‌شود. 

 

وی گفت: پاسدار انقلاب اسلامی در سطحی از آگاهی دینی - معنوی و بصیرت قرار دارد که با گذشتن از خویشتن هر آنچه دارد، در راه دفاع از اسلام ناب محمدی ایثار می‌کند و این نشان‌دهنده اُنس و دلدادگی پاسداران انقلاب اسلامی با فرهنگ شهادت و عاشوراست. 

 

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه پاسداری از انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ حسینی و شهادت شکل گرفته است خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر پاسداری از انقلاب اسلامی جز با تبعیت محض از ولایت فقیه و اتکاء به قدرت الهی ممکن نیست. 

 

وی افزود: پاسدار انقلاب اسلامی در عرصه علم، متخصص و در عرصه دین، تقوا و معنویت سرآمد مومنان در جامعه اسلامی است، پاسدار انقلاب اسلامی ایثار را از حضرت عباس (ع) آموخته و شهادت در راه خدا را در مکتب امام حسین (ع) فراگرفته است. 

 

سردار غیاثی با بیان اینکه پاسدار انقلاب اسلامی بودن با عضویت در سایر نیروهای نظامی جهان تفاوت‌های اساسی دارد خاطرنشان کرد: سپاه یک نیروی متشکل از انسان‌های مومنِ انقلابی و متخصص است که ماموریت‌های آن تنها به عرصه‌های نظامی و دفاعی محدود نمی‌شود بلکه پاسدار انقلاب اسلامی باید در عرصه فرهنگ، سازندگی، مردم یاری و محرومیت‌زدایی برای سایر اقشار جامعه اسلامی الگو و خط‌دهنده باشد. 

 

فرمانده سپاه فجر تصریح کرد: حضور سپاه در عرصه دفاع از حرم اهل بیت (ع) و تقدیم شهدای مدافع حرم به پیشگاه حضرت زینب (س) نماد و گُواه زنده بودن فرهنگ شهادت در جامعه اسلامی و نشان‌دهنده شایستگی پاسداران انقلاب اسلامی برای در دست داشتن پرچم حماسه حسینی و عاشورایی در جهان است. 

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است