شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانجانشین فرمانده نیروی قدس سپاه: شهدای مدافع حرم ‌شهدای حریم ولایت و پرچم‌دار بسیج جهانی هستند

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه: شهدای مدافع حرم ‌شهدای حریم ولایت و پرچم‌دار بسیج جهانی هستند

منتشرشده در اصفهان شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 11:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، اظهار کرد: از توپ‌و تشر و حرف‌های بی‌ادبانه رییس‌جمهور آمریکا جای هیچ ترس و نگرانی نیست، با داشتن چنین جوان‌ها و نورانیت ولایت، جمهوری اسلامی جای ترس نیست.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه ،در مراسم هفتمین روز خاک‌سپاری پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی در نجف آباد اصفهان، اظهار کرد: این مجلس متعلق به همه شهداست، این شهید عالی‌مقام بر اساس حکمت خداوند و خصوصیات این جوان همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند خداوند او را نماینده و سخنگوی شهیدان قرارداد.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهید حججی از ناحیه ولی امر مسلمین این مدال پرافتخار نمایندگی و سخنگویی شهدای گران‌قدر را اضافه بر همه افتخاراتش دریافت کرد.

 

وی با بیان اینکه محسن حججی شهید عزیز است، اظهار کرد: بیان این کلمه از لسان فرمانده معظم کل قوا یعنی این شهید ذلت ناپذیر و سربلند است.

 

سردار قاآنی با اظهار اینکه همه شهدای مدافع حرم از سراسر منطقه و جهان در این شهید جوان دیده و خلاصه می‌شوند، تصریح کرد: در چهره  شهید حججی قافله سرافرازان شهدای مدافع حرم و حریم ولایت را می توان دید.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه ، با اشاره به حضور گسترده مردم با سلایق و تفکرات مختلف در مراسم‌ها و علاقه‌مندی به شهید مدافع حرم محسن حججی، گفت: بیانات رهبری معظم انقلاب در خصوص شهید حججی مدال‌های رنگارنگی به این شهید گران‌قدر بوده است.

 

وی با بیان اینکه باید پرسید چگونه شهید حججی که یک آدم ساده و یک پاسدار ساده بود شهادتش این مقدار موج ایجاد کرد، افزود: این اخلاصی که در وجود این شهید بود و اینکه حرکت زندگی خود را بر مبنای یک مجاهد فی سبیل الله تنظیم کرد این‌گونه موج در سطح ایجاد کرد.

 

سردار قاآنی با بیان اینکه این شهید یک بُعد دیگر را نیز نمایان کرد، افزود: جهانیان باید بدانند یک ملت وقتی‌که یک حرکت بزرگ به سمت حکومت امام زمان (عج)  را شروع کرده حتماً دارای ویژگی‌ها است.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تحمیل جنگ هشت‌ساله به ملت ایران، تأکید کرد: امت اسلامی ایران از پا نایستادند و مقاومت کردند و پس از جنگ تحمیلی منفعل ننشسته و حتی امروز در دفاع از مظلوم و دفاع از حریم اهل‌بیت سلام‌الله علیها حاضر به دفاع و گذشتن از جان شیرینشان هستند.

 

وی با بیان اینکه صلابت حادثه شهید حججی تابلو و عصاره‌ای از قابلیت‌های ملت ایران و شیعه را در دفاع از اسلام درحرکت به سمت حکومت جهانی امام زمان (عج) نشان داد، تاکید کرد: صلابت و مردانگی در چشمان شهید حججی به‌ظاهر اسیر در چنگال مزدور و تروریست داعشی از یک طرف و از طرف دیگر ترس و هراس در چشمان آن فرد پلید موج می‌زد.

 

سردار قاآنی خاطرنشان کرد: اگر مردم این همه این شهید را تکریم می‌کنند و او را احترام کردند نشان از قابلیت‌های ملت بزرگوار ما است.

 

وی گفت: این مکتب عالی‌مقام که در امتداد حرکت سید و سالار شهیدان (ع)، حرکتی زنده است و راه سالار شهیدان و حضرات معصومان یک‌راه واقعی، جدی و رهرو دار است.

 

سردار قاآنی اظهار کرد: شهدای مدافع حرم و شهید بزرگوار حججی مهاجر، مجاهد و شهید فی سبیل الله هستند یعنی در اوج حرکت می‌کنند و اگر این خط باعزت زندگی و مبارزه کردن توسط این شهدای عالی‌مقام نبود قطعاً امروز ما در دنیا وضع دیگری داشتیم.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به تهاجم‌های گسترده دشمن در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: ایستادگی و جان‌فشانی ملت ایران به همه مظلومان عالم درس باعزت زندگی، مبارزه کردن و پیروزی در اوج مظلومیت را آموخت.

 

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی جنایتکار ، حدود هفتادسال است در منطقه ما در حال جنایت و کشتار است، اظهار کرد: شهدای ما تابلوی هشت سال دفاع مقدس را ترسیم و به دنیا نشان دادند و در هر جا لازم باشد جوان‌های ملت حاضر شدند و چگونگی جنگ در اوج مظلومیت را نشان دادند سپس متأسی از آن حرکت‌هایی همچون حزب‌الله به راه افتادند که در سال 2002 رژیم صهیونیستی از دست آن‌ها نه شکست بلکه فرار کرد.

 

سردار قاآنی با اشاره به اینکه اسراییل زمانی که ملت ایران در حال آزادسازی خرمشهر بود در حال تسخیر جنوب لبنان بود، خاطرنشان کرد: این قدرت استکباری در جنگ شش‌روزه سه کشور عرب را شکست داد ولی شاهد هستیم بعدازاینکه فرهنگ شهدای انقلاب اسلامی در دنیا فراگیر شد چگونه این رژیم جنایتکار به ذلت کشانده شد.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه ، مکتب انقلاب اسلامی ایران را انسان‌ساز معرفی و خاطرنشان کرد: آل سعود بیش از دو و نیم سال هست در حال کشتن مردم مظلوم یمن هستند ولی مردم یمن برگرفته از گفتمان انقلاب اسلامی در برابر آن‌ها ایستادگی کرده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه صلابت رفتار، نگاه نافذ، اقدام به‌موقع و رفتار شجاعانه این شهید مدافع حرم اثر خود را بر آدم‌های آزاده جهان می‌گذارد، افزود: مسیر شهدای ما همچنان در حال استمرار است و گرامی داشتن آن از سوی ما به دلیل این هست که این حرکت استمرار راه سیدالشهدا است.

 

سردار قاآنی با تصریح اینکه واژه مدافع حرم زاییده اتاق فکرها نیست، گفت: این واژه برآمده از جبهه‌های مقاومت است، جبهه‌ای که امروز فرزندان انقلاب اسلامی در کنار هم و از کشورهای مختلف در برابر جبهه استکبار مقاومت می‌کنند و آن‌ها را به اضمحلال می‌کشانند.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه، اظهار کرد: امام راحل(ره) فرمودند اگر بسیج جهانی سربازان اسلام تشکیل شود کسی جرات جسارت به فرزندان معنوی پیامبر را ندارند؛ این شهدای مدافع حرم پرچم‌دار چنین بسیج جهانی هستند.

 

وی با بیان اینکه پرچم متعلق به شهید نه در ایران بلکه در اقصی و نقاط جهان در اهتزاز است گفت: امروز حزب‌الله لبنان و در عراق اگر می‌خواهند عملیاتی بکنند بخشی از آن را با یاد شهید حججی اجرا می‌کنند، ارادتمندان این شهید در اقصی و نقاط عالم هستند.

 

سردار قاآنی اظهار کرد: مسیر نورانی شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم شهدای مدافعان حریم ولایت‌اند، در حقیقت شهدای مدافع حرم شهدای حریم ولایت هستند.

 

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) راه باعزت پیش روی ما باز کردند، این راه همچنان ادامه دارد، از خانواده شهدای مدافع حرم بپرسید آن‌ها به کمتر از رسیدن به حکومت جهانی امام زمان (عج) راضی نیستند.

 

سردار قاآنی با اظهار اینکه آمریکای جنایتکار دو جنگ بزرگ را در منطقه تحمیل کرد و هیچ‌چیزی به دست نیاورده‌اند، تصریح کرد: بلکه آمریکایی‌ها خوارتر از قبل شده‌اند و خود نیز معترف‌اند، این مکتب و مراسم شهدای ما همین‌جور در حال حرکت در جهان است و افراد مشتاق به پیوستن به آن هستند.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه  اظهار کرد: از توپ‌وتشر و حرف‌های بی‌ادبانه رییس‌جمهور آمریکا جای هیچ ترس و نگرانی نیست.

 

وی تصریح کرد: با داشتن چنین جوان‌ها و نورانیت ولایت، جمهوری اسلامی جای ترس نیست و آمریکایی‌ها بدانند که ما دیگر خوردنی آن‌ها نیستیم.

 

سردار قاآنی با اشاره به هزینه هنگفت آمریکا در عراق و افغانستان، گفت: راه و رسم دفاع عزت‌مدارانه که شهدای به مردم منطقه آموختند در استمرار راه سیدالشهدا(ع) و اثرگذاری انقلاب اسلامی منجر به فرار آمریکایی‌ها از عراق شد.

 

وی افزود : سرمایه گذاری آمریکا در عراق و افغانستان بیش از اینکه نفعی برای آمریکا داشته باشد آنها را متضرر ساخت و به حول و قوه الهی جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف نه‌تنها توانمند در دفاع  بلکه از ملت‌های دیگر هم حمایت می‌کند.

 

سردار قاآنی پرچم‌داران فرهنگ انقلاب اسلامی را شهدا عنوان کرد و گفت: ما اثرگذار هستیم و این فرهنگ در کشورهای دیگر نیز تزریق‌شده است.

 

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: بازگشت پیکر این شهید همه دل‌ها را متوجه کربلا کرد و به دیگران آموخت با عزت زندگی و از دنیا رفتن سیدالشهدا همچنان ادامه دارد.

 

مراسم هفتمین روز خاک‌سپاری پاسدار شهید مدافع حرم محسن حججی و یادبود 10 تن از شهدای مدافع حرم و هشت تن از شهدای مدافع حرم تیپ فاطمیون در حسینیه فاطمه زهرا سلام‌الله علیها با حضور پرشور مردم برگزار شد.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است