شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانمسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی اصفهان : ۱۷ هزار دانش‌آموز اصفهانی در اردوی رزمی- فرهنگی "امتداد" شرکت می‌کنند

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی اصفهان : ۱۷ هزار دانش‌آموز اصفهانی در اردوی رزمی- فرهنگی "امتداد" شرکت می‌کنند

منتشرشده در اصفهان چهارشنبه, 04 اسفند 1395 ساعت 12:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : ادیب اظهار داشت :  ۱۷ هزار دانش آموز از شهرستان‌های اصفهان، درچه و خمینی‌شهر در اردوی رزمی- فرهنگی «امتداد» شرکت می‌کنند.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ محمد ادیب مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان با اشاره به برگزاری اردوی رزمی- فرهنگی «امتداد» ویژه پایه‌های نهم و دهم مدارس اظهار داشت: این اردو در راستای بخش عملی درس آمادگی دفاعی از 24 بهمن سال جاری لغایت 4 اردیبهشت سال آینده در اردوگاه فرهنگی تفریحی شهدای درچه برگزار می‌شود.

 

وی افزود: 17 هزار دانش‌آموز از شهرستان‌های اصفهان، درچه و خمینی‌شهر در این اردو شرکت کرده و روزانه 500 نفر با موضوعات اسلحه شناسی، هویت انقلابی، نماز و سبک تغذیه در قالب کارگاه‌های مختلف آشنا شده و به فعالیت‌های مختلف ورزشی و تفریحی می‌پردازند.

 

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان گفت: فعالیت‌های تفریحی این اردو در قالب 7 موقعیت از جمله موقعیت رخش برای سوارکاری، موقعیت شهید زرّین برای بازی پینت بال، موقعیت تک تیرانداز برای مسابقات تیراندازی با اسلحه بادی، موقعیت جزیره مجنون برای قایق سواری، موقعیت آرش کمانگیر برای مسابقات تیراندازی با کمان و 2 موقعیت برای رشته والیبال و دارت در نظر گرفته شده است.

 

وی بیان کرد: سند رفاقت، وصیت نامه شهدا و عاشقانه‌ای با شهدا از دیگر برنامه‌هایی است که در این اردو برنامه‌‌ریزی شده است که پس از اتمام دوره وصیتنامه و سند رفاقت دانش آموز با شهدا به آدرس دانش‌آموزان پست می‌شود.

 

ادیب برگزاری اردوهای فرهنگی و پرورشی را یکی از ظرفیت‌های بزرگ بسیج دانش‌آموزی معرفی کرد و گفت: رویکرد بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان این است که این اردوها از نظر محتوایی مؤثرتر و به همراه شور و نشاط بیشتر در دانش آموزان با محتوای ارزشی و انقلابی برگزار شود.

 

وی با اشاره به استقبال دانش‌آموزان و فرهنگیان از اردوهای بسیج دانش‌آموزی تصریح کرد: این اردوها با ویژگی‌ها و شرایط سنی دانش‌آموزان تطابق داشته و مخاطب خود را جذب کرده است، البته این اردوها بر اساس پایه و محتوای تحصیلی طراحی شود.

 

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان با اشاره به برگزاری اردوی فرمانده دل‌ها ویژه پایه چهارم دبستان گفت: در این اردو شهید خرازی و شهید جهان آرا و فرماندهان دفاع مقدس به دانش‌آموزان معرفی می‌شود که در مرحله نخست، 5 هزار نفر در این اردو شرکت کرده و مرحله دوم آن در ابتدای سال آینده برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به برگزاری اردوی نام‌آوران ویژه پایه پنجم افزود: این اردو شهدای هسته‌ای و علمی کشور را به دانش‌آموزان معرفی می‌کند و در اردوی رهبر کوچک شهید فهمیده به دانش‌آموزان معرفی می‌شود، همچنین برای پایه هفتم و هشتم در حال تحلیل محتوای کتب درسی و تدوین مدل مناسب اردویی هستیم.

 

ادیب گفت: آموزش و پرورش، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری و سازمان تبلیغات در برگزاری این اردوها مشارکت خوبی داشته و زمینه هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی و افزایش کیفیت اردوها فراهم شده است.

 

انتهای خبر/09

 

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است