شما اینجا هستید: خانهاستانهااصفهانفرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان: با بهره‌گیری از دانش جوانان مقابل استکبار می ایستیم

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان: با بهره‌گیری از دانش جوانان مقابل استکبار می ایستیم

منتشرشده در اصفهان چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 11:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: امروز که مورد هجمه هستیم و تحریم ها فشار می آورد، نیازمند برگشت به فرهنگ دفاع مقدس و بهره گیری از دانش جوانان خود هستیم و می توانیم با ایستادگی در برابر استکبار به سرمنزل مقصود برسیم.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در مراسم آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در گلزار شهدای دانشگاه اصفهان، اظهار کرد: با توجه به شرایط ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از مردم می خواهیم کرونا را جدی بگیرند، زیرا شرایط اصفهان بسیار سخت شده است.

 

وی با تبریک آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس، ابراز امیدواری کرد به برکت این مراسم و این مکان که شهدا در آن آرمیده اند، از خداوند می خواهم شرایط را به گونه ای پیش ببرد که بیش از این دچار مشکل نشویم.

 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان مواجهه ایران به ویروس کرونا را یک مدیریت شده عنوان کرد و افزود: در آن شرایط بر اساس توانمندی های خود و با وجود شرایط تحریم توانستیم مدیریت کنیم.

سردار فدا شرایط پیش آمده و آموزش های مجازی را فرصتی برای نظام آموزش کشور اعلام کرد و گفت: تدریس در این فضا نعمت بود که این شرایط را هم تجربه کنیم.

 

 وی ادامه داد: معلمان مانند روحانیون تا آخر عمر بازنشستگی ندارد و دانش آموزی هم تعطیل بردار نیست و باید تا جایی که می توانند بیاموزند و همانطور که در احادیث عنوان شده حیات انسان به علم و عمل او است .

 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با تاکید براینکه اکنون در شرایط سختی هستیم و در جنگ نرم به سر می بریم، تصریح کرد: دشمن در سه نقطه کشور را مورد هدف قرار داده است که اولین نقطه، خانواده است که پایه و اساس خانواده های ما را هدف قرار داده است. در شبکه های مجازی و ماهواره ای در حال تبلیغ و از بین بردن نقش این نهاد اصلی در کشور است.

 

وی دومین نقطه هدف دشمن را مراکز آموزشی اعلام کرد و گفت: دشمن از مهد کودک تا دانشگاه دانش آموزان را هدف قرار داده و در تلاش برای ضربه زدن است و با هوشیاری و بصیرت  اجازه نخواهیم داد  به اهداف پلیدشان دست پیدا کنند.

 

سردار فدا ادامه داد: سومین موضوع الگو دهی است که باید از آن به عنوان نماد برتر برای کشور استفاده کنیم. در این زمینه باید از کسانی که تابع شاخص های مطرح هستند استفاده و آنها را به نسل جوان بشناسانیم و  بیشتر کار کنیم.

 

وی با بیان اینکه اصفهان یک دهم شهدای کشور را تقدیم کرده است، تصریح کرد: بیشترین شهدای دانشجو سهم اصفهان است. هیچ استانی دو لشکر نداشت و اصفهان دو لشکر خط شکن داشته که در زمان جنگ دلاوری های بسیار داشته اند.

 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اظهار کرد: نام شهید کاظمی و خرازی لرزه ای بر پشت دشمن بود و اصفهان بیشترین خانواده بالای دو شهید را داشته که می توانیم از این نمادها در کنار سابقه تاریخی اصفهان به نسل جدید استفاده کنیم.

 

وی به شهید زرین اشاره کرد و افزود: این شهید در زمانی که به جنگ رفت، ۶ بچه داشت و از جان و زندگی خود گذشت تا از کشور دفاع کند. باید برای شناسایی این شهید که موفق به کشتن ۲۵۰۰ عراقی شد به نسل جوان تلاش کنیم.

 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان افزود: شهید زرین بیش از ۳ هزار شلیک موفق داشته است و در والفجر ۴ جلوی پیشروی گردان عراق را گرفت و حماسه ای آفرید که باید به نسل جوان معرفی شود.

 

 فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به رشادت های جوانان ایرانی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جوانان ما در آن زمان با روش مهندسی معکوس موفق به پیروزی شدند.

 

وی تاکید کرد: امروز که مورد هجمه هستیم و تحریم ها فشار می آورد، نیازمند برگشت به فرهنگ دفاع مقدس و بهره گیری از دانش جوانان خود هستیم و می توانیم با ایستادگی در برابر استکبار به سرمنزل مقصود برسیم.

 

 

وی اضافه کرد: نارسایی وجود دارد، اما این شرایط را تحمل می کنیم، چون می خواهیم روی پای خودمان بایستیم. ما امروز عزت و سربلندی داریم و در مقابل مشکلات باید صبر کنیم.

 

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان تاکید کرد: در حوزه علمی توانسته ایم پیشرفت های قابل توجهی دشته باشیم و اکنون نیز باید بیشتر خودمان را نشان دهیم. باید به داشته ها و ظرفیت مراکز علمی خود ببالیم و قدر داشته هایمان را بدانیم.

 

مراسم آغاز سال تحصیلی و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور روسا و مسئولان دانشگاه، فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان و جمعی از دانشجویان دانشگاه اصفهان در گلزار شهدای این دانشگاه برگزار شد.  در انتهای این مراسم از سه کتاب صوتی با همکاری دانشجویان دانشگاه اصفهان با همکاری بنیاد حفظ آثار نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اصفهان رونمایی شد.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است