شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریبا حضور فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفت؛ افتتاح طرح غربالگری شنوایی در شهرکرد

با حضور فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری صورت گرفت؛ افتتاح طرح غربالگری شنوایی در شهرکرد

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری دوشنبه, 23 بهمن 1396 ساعت 15:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: همزمان با ایام الله دهه فجر ، طرح غربالگری شنوایی با حضور فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام و مدیرکل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار  علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری در این مراسم با اشاره به خواست مدیرکل بهزیستی استان، از همکاری پایگاه های مقاومت بسیج با بهزیستی در ادامه طرح غربالگری شنوایی خبر داد.

 

وی افزود: سپاه قمربنی هاشم علیه السلام برای کمک به بهزیستی در راستای خدمت رسانی به هم استانی های عزیز در نقاط مختلف استان چهارمحال و بختیاری آماده همکاری است.

 

محمد میرزاییمدیرکل بهزیستی استان در این مراسم گفت: طرح غربالگری شنوایی کودکان بدو تولد در کلیه ی بیمارستان ها اجرا می شود، که سازمان بهزیستی در کلیه ی بیمارستان ها و دستگاه ها مستقر است.

 

میرزایی افزود: در شنوایی سنجی، کودکانی که مشکل شنوایی داشته باشند به پزشک متخصص معرفی می شوند که از طریق پزشک متخصص ، کاشت حلزونی سمعک انجام می شود و مشکلشان برطرف می گردد؛ اما طرحی که ما الان انجام دادیم طرح 5-3 سال است که  به صورت پایگاه در شهرستان شهرکرد افتتاح کردیم که کودکانی مشکل شنوایی داشته باشند یا مشکلی که آن موقع  بروز نکرده باشد شناسایی کنیم.

 

وی ادامه داد: این طرح در کلیه پایگاه های مهد کودک استان اجرا می شود تا افرادی که دچار مشکل شنوایی هستند را  برای بهبود به پزشک متخصص معرفی کنیم.

 

میرزایی تصریح کرد: سن طلایی در کاشت حلزون با درمان شنوایی کودکان بین 6-3 سال است؛ لذا بعد از شروع این طرح در شهرستان شهرکرد، انشاالله سال آینده در کلیه واحدهای کودک استان طرح را برگزار می کنیم.

 

مدیر کل بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: در کل استان چهارمحال و بختیاری  340 مهدکودک داریم که 10 هزار کودک تحت پوشش سازمان هستند و حمایت می شوند.

 

وی با اشاره به کسب رتبه دوم کشوری از سوی بهزیستی استان در بحث پیشگیری از معلویت های شنوایی و بینایی، اضافه کرد: سیاست سازمان پیشگیری از معلولیت در بحث شنوایی کودکان است که در سن طلایی می توانند مداوا شوند.

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است