شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریمسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: پرداخت 100 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: پرداخت 100 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در چهارمحال و بختیاری

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری دوشنبه, 13 دی 1395 ساعت 10:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مرادی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 100 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در 18 عرصه در چهارمحال و بختیاری به متقاضیان پرداخت شده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ محرم‌علی مرادی  مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگویی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 100 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در 18 عرصه از جمله پرورش دام سنگین، ماهیان سردابی و گرم‌آبی، زنبور عسل، ماکیان، صنایع تبدیلی کوچک، صنایع دستی، گیاهان دارویی، گلخانه، احیا باغات میوه، قارچ، کشت زعفران، ورمی‌کوپوست و 40 عنوان مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری به متقاضیان پرداخت شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امسال 140 میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های اقتصاد مقاومتی تخصیص یافته است، افزود: از این میزان  100 میلیارد ریال به یک هزار و 100 نفر پرداخت شده است.

 

مردای با تاکید بر اینکه این تسهیلات از 30 میلیون ریال تا 300 میلیون ریال در اختیار متقاضیان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: وام‌های پرداخت شده به هر یک از شهرستان‌های 9گانه این استان در راستای توانایی‌ها و پتانسیل‌های مختص هر شهرستان است.

 

وی تصریح کرد: شهرستان‌های بن و سامان در عرصه کشت هلو و صنایع تبدیلی این میوه، شهرکرد در عرصه لبنیات، بروجن و لردگان فرآوری محصول سیب درختی، کیار انگور و کشمش، کوهرنگ پرورش زنبور عسل، فارسان در پرورش قارچ، اردل گیاهان دارویی و ماهی و عشایر این استان نیز در تولید انار و محصول رب انار توانایی دارند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری ادامه داد: 166 تیم پزشکی به مناطق محروم این استان جهت خدمت‌رسانی پزشکی به مناطق محروم این استان اعزام شدند که این کار در راستای محرومیت‌زدایی صورت گرفت.

 

مرادی با اشاره به اینکه 153 گروه جهادی شناسنامه‌دار جهادی در این استان فعالیت می‌کنند بیان داشت: از اوایل سال تاکنون 71 هزار و 169 نفر - روز خدمات جهادی در قالب اردوهای یک‌روزه، سه‌روزه، هفت‌روزه و 10 روزه دانش‌آموزی و دانشجویی به مناطق محروم ارائه شده است گفت: این 169 نفر - روز در قالب 111 مورد خدمات در بحث کشاورزی، عمران و فرهنگی ارائه خدمت کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: ساخت خانه‌های عالم، تعمیر و نوسازی مساجد، رنگ‌آمیزی مدارس، ساخت منازل مسکونی برای نیازمندان از دیگر خدمات این گروه‌های جهادی در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری است.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است