شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریفرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر هدف اساسی قرارگاه جوادالائمه سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع)

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر هدف اساسی قرارگاه جوادالائمه سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع)

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری دوشنبه, 06 دی 1395 ساعت 09:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار محمد سلیمانی  گفت: طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه با هدف اصلی مبارزه با این پدیده شوم در این استان تشکیل شده است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛سردار سرتیپ دوم پاسدار  رضا محمدسلیمانی فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه سپاه این استان در 6 گام تهیه و تدوین شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه گام اول طرح شناسایی است، افزود: در این گام، مواردی چون شناسایی معتمدین محلی، ساماندهی آن‌ها و تشکیل هسته اولیه مبارزه با مصرف و توزیع مواد مخدر در محله و ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه‌های آسیب و آلودگی‌های محلی، معتادین، قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان و ظرفیت‌های محلی اعم از خیرین، اماکن، مشاغل مدنظر قرار گرفته که کلیه موارد ذکر شده تاکنون در مورد مناطق آلوده این استان اجرایی شده‌اند.

 

سردار محمدسلیمانی با تأکید بر بسترسازی به عنوان گام دوم این طرح گفت: ایجاد هماهنگی‌های لازم بین مراجع ذی‌ربط، اقدامات مؤثر برای جلب اعتماد مردم، آماده‌سازی فرهنگی، اجتماعی و...، پیش‌بینی و تدوین سرفصل‌های مورد نیاز برای کلاس‌های آموزشی، تولید محتوی تبلیغاتی مبتنی بر روش‌های علمی و بومی، تربیت مربیان و توجیه دست‌اندرکاران، برآورد نیازمندی‌ها و برنامه‌ریزی برای ورود به عرصه اجرا ازجمله موارد گنجانده شده در گام دوم هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: آگاه‌سازی و تبلیغات هماهنگ و گسترده، برگزاری کلاس‌های توجیهی و آموزشی، ایجاد انگیزه و امید در فضای عمومی جامعه، ایجاد فضای انذار و تبشیر در میان معتادان و ایجاد زمینه برای حرکت‌های خودجوش مردمی از ارکانی هستند که در گام سوم طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه سپاه این استان با عنوان آگاه‌سازی گنجانده شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گام چهارم یعنی اقدام قاطع را مهم‌ترین گام اجرایی این طرح دانست و تأکید کرد: در این گام به مواردی چون پاک‌سازی اماکن آلوده با هماهنگی قانون و تبدیل آن به مراکز مشاوره، دستگیری قاچاقچیان و تسلیم آن‌ها به مراکز قضایی و اعزام معتادان به مراکز ترک اعتیاد توجه شده است.

 

سردار محمدسلیمانی افزود: در گام پنجم طرح اقدامات درمانی بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده و اقدامات مراقبتی و پشتیبانی برای خانواده معتادین در طول درمان انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به گام ششم و آخرین مرحله از طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: اعمال اقدامات مراقبتی و رصد پاک‌شدگان، ارائه خدمات مشاوره برای پاک‌شدگان و خانواده‌های آن‌ها، پشتیبانی مالی و اشتغال برای قاچاقچیان تواب و... از موارد منظور در گام ششم هستند.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری به آمادگی سپاه این استان برای کمک به امر مبارزه با مواد مخدر با استفاده از ظرفیت بسیج اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مبارزه با مواد مخدر پایگاه جوادالائمه سپاه این استان به صورت آزمایشی در پنج محله آلوده شهرستان‌های بروجن، شهرکرد، لردگان و فارسان در سال جاری انجام می‌شود.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است