شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریفرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری:دفاع مقدس باعث بروز خلاقیت و منشأ ایجاد تحول در کشور بود

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری:دفاع مقدس باعث بروز خلاقیت و منشأ ایجاد تحول در کشور بود

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری دوشنبه, 05 مهر 1395 ساعت 09:07
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار محمد سلیمانی گفت:  گفت: دفاع مقدس باعث بروز خلاقیت و منشأ ایجاد تحول در کشور بود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا محمدسلیمانی فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری در همایش بزرگ اساتید دانشگاه، نخبگان و ورزشکاران که به بهانه هفته دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری یادواره‌ها، همایش‌ها و... با موضوعات دفاع مقدس و شهدا درس دادن به آیندگان و تجلیل از گذشتگان است تا آنچه از دفاع مقدس آموخته‌ایم را به نسل جوان منتقل کنیم.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هدف دوم تجلیل از کسانی است که با شجاعت و ایثار خود حماسه‌ها را خلق کردند، بیان داشت: این افراد کسانی بودند که با همه هستی خود از عزت، شرف و ناموس مملکت دفاع کردند تا وجبی از خاک کشور به دست بیگانگان نیفتد.

 

این مسئول با تأکید بر اینکه در همه فراز و نشیب‌هایی که انقلاب اسلامی ایران با آن روبرو بود رحمت و نعمت‌هایی نهفته است، بیان داشت: اما نعمتی که در جنگ نهفته است در هیچ‌کدام از این فراز و نشیب‌ها دیده نشد به واقع دفاع مقدس مدرسه‌ایی بود به گستره همه مرزهای این کشور که توسط امام ایجاد شد و توانستیم در آن چیزهای زیادی بیاموزیم.

 

سردار محمدسلیمانی با بیان اینکه اصولاً جنگ‌ها در اصطلاح چیزی جز خسارت و ویرانی ندارند افزود: اما دفاع هشت‌ساله ملت ایران با وجود اینکه خسارات زیادی بر جا گذاشت ولی به مدد و برکت خون شهدا تبدیل به ارزش شد چراکه این جنگ برای دفاع از ارزش‌ها و انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه به‌واسطه حضور جوانان در جنگ خلاقیت‌های زیادی صورت گرفت و در حال حاضر اگر موفقیتی داریم همه را مرهون دفاع مقدس هستیم، ادامه داد: زمانی در کشور نمی‌توانستیم حتی یک سلاح ساده بسازیم ولی اکنون موشک‌هایی ساخته‌ایم که لرزه بر اندام استکبار و دشمنان ایران در سطح جهان می‌اندازند.

 

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس باعث بروز خلاقیت و منشأ ایجاد تحول گردید چراکه در جنگ بود که فرماندهان ما آموزش‌های لازم را دیدند و لذا لازم است تلاش کنیم تا در یک فرایند حساب‌شده الفبای جنگ را برای نسل جدید تشریح کنیم.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: لازم است در ارتباط با شهدا، آرمان‌های شهدا، بیانات امام شهدا و... تلنگری به خود بزنیم و به خود بیایم تا ببینیم برای زنده نگه داشتن راه و طریق این بزرگان چه کارهایی باید انجام دهیم.

 

وی در ادامه بیان داشت: در همایش معنویت که با رویکرد فرهنگ دفاع مقدس برگزار شد تعداد 52 مقاله از محققین و پژوهشگران سراسر چهارمحال و بختیاری جمع‌آوری شد که بعد از ارزیابی‌های صورت گرفته 27 مقاله واجد شرایط اعلام شدند و بعد از انجام داوری 5 مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شد.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است