شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریامضای تفاهم نامه طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در بام ایران

امضای تفاهم نامه طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در بام ایران

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری شنبه, 01 آذر 1399 ساعت 10:33
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: تفاهم نامه اجرای "طرح  شهید سلیمانی"  برای مقابله با کرونا با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام امضا شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ تفاهم نامه طرح تکمیلی مقابله با کرونا توسط بسیج تحت عنوان «طرح شهید سلیمانی» با حضور مهندس اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری، دکتر شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و دیگر مسئولان در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام به امضا رسید.

بر اساس طرح شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی، گروه های سلامتِ بسیج مساجد و محلات چهارمحال و بختیاری، اجرای اقداماتی از جمله؛ بیماریابی، امدادرسانی، خدمات بهداشتی، خدمات معیشتی، امر به معروف بهداشتی و ... را در سراسر استان آغاز می کنند.

در آغاز این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سیدامان الله حسینی صدر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری با خیرمقدم به حاضران، حدیثی از امام علی علیه السلام بیان کرد و گفت: اطاعت از خدا واجب است و واجب تر از آن ترک گناه و معاصی می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی صدر افزود: قیامت نزدیک است اما نزدیک تر از قیامت، مرگ است و عجیب دنیا و عجیب تر از آن محبت و عشق و علاقه انسان به دنیا و دلبستگی به آن است. 

وی ادامه داد: قبر سخت است و سخت تر از آن دست خالی رفتن به قبر می باشد  لذا هر جایی هستیم باید بدانیم که مُهر ختم بر زندگی ما قبر است و در قیامت هر گروهی با رنگ لباس مشخصی که به رنگ اعمالشان است محضور می شوند لذا باید توشه خوبی برای قیامت و قبر خود آماده کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمربنی هاشم علیه السلام در پایان توصیه کرد: تربیت و تذهیب نفس را باید از خود شروع کنیم و خدمت به مردم را سرلوحه امور قرار دهیم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار علی محمد اکبری فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری ، در تبیین طرح شهید سلیمانی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان، گفت: این طرح در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا در ادامه تفاهم بین سازمان بسیج مستضعفین و وزرات بهداشت و درمان کشور در استان چهارمحال و بختیاری نیز به امضای استاندار محترم استان ، ریاست محترم علوم پزشکی و فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام رسید.

وی ، استفاده از ظرفیت های بسیار خوب بسیج در راستای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا را از مزیت های طرح شهید سلیمانی دانست و افزود: در قالب این طرح با تداوم همراهی و همکاری مجموعه های درمانی استان همچون مراکز بهداشتی و درمانی همه شهرستان ها و بحث آموزش تیم های رصدگری، پیشگیری از شیوع ویروس در دستور کار قرار می گیرد.

سردار اکبری گفت:  تیم های 15نفره شامل یک نفر پزشک، 11 نفر بهیار و نیروهای خدماتی با حضور در محلات و شناسایی بیماران اقدامات لازم برای آگاهی بخشی و پیشگیری از شیوع بیشتر در جامعه را انجام می دهند.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم علیه السلام استان چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: موفقیت این طرح در گرو همراهی و همکاری آحاد مردم عزیز استان چهارمحال و بختیاری است که در گذشته نیز در طرح های مختلفی که سازمان بسیج و مجموعه سپاه داشته، همکاری های خوبی را شاهد بوده ایم.

وی، گفت: متأسفانه شاهد عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی برخی افراد در سطح جامعه هستیم، که باعث افزایش روند مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری شده؛ لذا همکاری مردم عزیز استان در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پشتیبانی آنها از محدودیت های خاص  که برای بعضی از اقشار پیش بینی شده، که مورد تأکید مسئولان استان می باشد و استاندار محترم نیز در این جلسه تأکیدات بسیار ارزشمندی داشتند که با پشتیبانی همه نهادها و ادارات و با حضور بسیجیان همیشه در صحنه شاهد اجرای این طرح با نام مبارک سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باشیم.

سردار اکبری افزود: شهید سلیمانی در هر جایی که ورود پیدا می کردند کار را کامل و تکمیل می کردند، که در این طرح هم نام مبارک ایشان به یاری خداوند تأثیرگذار خواهد بود و این زنجیره انتقال بیماری توسط مردم عزیزمان و با حمایت همه جانبه مسئولان قطع خواهد شد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است