شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاریفرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری تشریح کرد؛  تداوم "رزمایش مواسات" در بام ایران

فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری تشریح کرد؛  تداوم "رزمایش مواسات" در بام ایران

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری پنج شنبه, 15 آبان 1399 ساعت 19:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) گزارش جامعی از عملکرد گروه‌های جهادی و خیرین در رزمایش مواسات در سطح استان چهارمحال و بختیاری ارائه کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی‌محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری با حضور در برنامه چشم‌انداز با ابراز رضایت از رزمایش مواسات در سطح چهارمحال و بختیاری گفت: مجموعه سپاه و بسیج با تدابیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در تلاش بودند تا التیام‌بخش مردم در این روزهای سخت باشند.

 

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) با اشاره به اقدامات ارزشمند و قابل توجه نیروهای مردمی و بسیجی و سپاه در جهت پاکسازی و ضدعفونی معابر بیان کرد: این اقدامات ظرفیت مستندسازی بسیار دارد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب افرادی مانند شهید آوینی برای مستندسازی این جلوه‌ها نیاز است و این روزها روایت فتح دیگری است.

 

سردار اکبری خاطرنشان کرد: رزمایش کمک‌های مؤمنانه در سه مرحله تا به امروز انجام شده که بالغ بر 65 میلیارد تومان کمک‌های مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی آماده و جمع‌آوری شده و در قالب 300 هزار بسته معیشتی و بهداشتی بین افراد نیازمند استان توزیع شده است.

 

وی با بیان اینکه هنوز خانواده‌های زیادی هستند که شناسایی نشده‌اند اظهار داشت: افراد نیازمند یا کسانی که از وضعیت خانواده‌های نیازمند اطلاع دارند با مراجعه به پایگاه‌های بسیج و دفاتر ائمه جمعه اطلاعات را ثبت کنند تا مورد حمایت قرار بگیرند.

 

سردار اکبری سخاوتمندی مردم استان را نمونه‌ای مثال زدنی عنوان کرد و گفت: در زمان وجود این ویروس اصناف و اقشار مختلف استان به اجاره نشینان کمک کردند و اجاره‌خانه‌ها و اجاره مغازه‌ها به صورت وسیع در استان به مدت مشخصی بخشیده شد.

 

وی در ادامه افزود: با کمک خیرین برای افراد نیازمند در آستانه ازدواج جهیزیه تهیه شد و با کمک گروه‌های جهادی در مجموعه سپاه استان 80 خانه ساخته و تحویل مددجویان داده شد و با کمک قرارگاه‌های سازندگی در استان وام اشتغال زایی به افراد نیازمند داده شد و نزدیک به 100 هزار بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان توزیع شد.

 

سردار اکبری با اشاره به آماده باش نیروهای سپاه اظهار داشت: علاوه بر مراکز بهداشتی و درمانی سپاه که آمادگی کامل دارند نقاهتگاه‌هایی با 200 تخت در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان و فارسان آماده کرده‌ایم که در صورت لزوم از آنها استفاده شود و با آموزش نیروهای سپاه و بسیج این افراد برای کار در مراکز درمانی آماده شده‌اند.

 

وی از انعقاد تفاهم نامه سپاه و بسیج سازندگی با کمیته امداد خبر داد و خاطرنشان کرد: 38 میلیارد تومان برای اجرای کار ماندگار و اشتغال‌زایی و کارآفرینی تخصیص داده شد تا افراد تحت پوشش و افرادی که کمیته امداد معرفی می‌کند بتوانند از ظرفیت‌های سپاه و اماکن و کارگاه‌های تولیدی استفاده کنند و با دریافت وام درآمدزایی داشته باشند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است