شما اینجا هستید: خانهاستانهاچهار محال بختیاری فرمانده سپاه شهرکرد: هفت پروژه ساخت خانه محرومین انجام شد

 فرمانده سپاه شهرکرد: هفت پروژه ساخت خانه محرومین انجام شد

منتشرشده در چهارمحال و بختیاری چهارشنبه, 16 مهر 1399 ساعت 09:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهرستان شهرکرد با اشاره به اینکه هفت پروژه ساخت خانه محرومین انجام شده است گفت: سه کارگاه در شمس آباد, هفشجان و طاقانک با پیشرفت ۹۵ درصدی در مراحل آخر هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ جمشیدی فرمانده سپاه شهرستان شهرکرد اظهار داشت: در هفدهم اردیبهشت ماه سال 1378 بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در سپاه با هدف کمک به محرومین و محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، توجه به تولید داخل، اشتغالزایی و اقدامات عام المنفعه آغاز به کار کرد.

 

فرمانده سپاه  شهرکرد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال 99 توسط سپاه شهرستان شهرکرد، گفت: پروژه‌های عمرانی بسیاری انجام شد، ساخت خانه‌های محرومین در یک قسم به طور مستقل توسط سپاه و قسم دیگر آن با مشارکت نهادها صورت می‌گیرد.

 

جمشیدی بیان کرد: هفت پروژه ساخت خانه محرومین با اعتباری بالغ بر 210 میلیون تومان توسط سپاه انجام شد، نوزده پروژه ساخت خانه محرومین و با مشارکت کمیته امداد با اعتباری بالغ بر 950 میلیون تومان با پیشرفت 95 درصدی در حال انجام است.

 

وی با اشاره به طرح تعمیر و مرمت مدارس و مساجد، خاطرنشان کرد: برخی مساجد در شهرکرد با هزینه 120 میلیون تومان تکمیل شده‌اند، 105 سرویس بهداشتی با اعتبار 315 میلیون تومان در شهرستان شهرکرد و دو خانه عالم با اعتبار 80 میلیون تومان انجام شد.

 

فرمانده سپاه شهرستان شهرکرد با اشاره به اشتغالزایی صورت گرفته توسط بسیج سازندگی، اظهار داشت: چهار کارگاه اشتغالزایی که یکی از آن‌ها در بهرام آباد افتتاح شد و سه کارگاه دیگر در شمس آباد و هفشجان و طاقانک با پیشرفت 95 درصدی در مراحل آخر هستند.

 

جمشیدی ادامه داد: این کارگاه‌ها شامل کارگاه‌های قالی بافی و خیاطی برای زنان بی‌سرپرست و بیکار است، در کارگاه قالی‌بافی بهرام آباد نزدیک به 33 نفر مشغول کار بوده و خوشبختانه بازار فروش آن صد در صدی است.

 

وی گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس کارگاه تولیدی هارونی کلنگ زنی شد و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، در بحث ایجاد اشتغال‌ نزدیک به 450 میلیون تومان در قالب وام‌های اشتغال با سود کم، اعتبار تخصیص یافته است.

 

فرمانده سپاه شهرستان شهرکرد تصریح کرد: شغل‌های صورت گرفته به صورت هدفمند بوده و در زمینه زنبورداری، پرورش مرغ، بوقلمون، قارچ و زعفران با نظارت توانستیم افرادی را مشغول به کار کنیم.

 

جمشیدی ادامه داد: 43 صندوق‌ اشتغالزایی مردم‌یار را در پایگاه‌های بسیج راه‌اندازی کرده‌ایم، در این طرح سرمایه‌های خردی را که در دست مردم محله است جمع آوری می‌کنیم و برای کار تولیدی در زمینه صنایع‌دستی، ترشی‌جات و ...  در اختیار همان مردم قرار می‌دهیم.

 

فرمانده سپاه شهرستان شهرکرد با اشاره به آموزش رایگان برای علاقه‌مندان به کشاورزی و فنی حرفه‌ای، گفت: اگر کسی در مباحث فنی حرفه‌ای و کشاورزی مشتاق  راه‌اندازی کاری بود، مربیانی بصورت رایگان  آموزش‌های لازم را می‌دهند.

 

جمشیدی افزود: این آموزش‌ها در بحث خیاطی، ترمه‌دوزی، در زمینه کشاورزی، آموزش سم‌دهی، شناخت انواع آفات و چگونگی مبارزه با آن‌ها، کاشت نهال در زمین مناسب خود و ... انجام می‌گیرد و هدف، افزایش بهره‌وری می‌باشد.

 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طرح شهید همدانی، تصریح کرد: جوی شهر هارونی سالیان سال خشک شده بود و زمین‌های مرغوب و باغات هم از پی خشکی این جوی آسیب دیده بودند، سه کیلومتر از سرچشمه قنات تا زمین‌ها فاصله است، در جلسات با مسئولین محلی و کشاورزان این سه کیلومتر در مراحل پایانی می‌باشد و اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان تخصیص داده شده است.

 

جمشیدی افزود: جوی و مسیل روستای کاکلک به سرانجام رسید و سپاه در آن‌جا صد میلیون تومان هزینه کرد، لای روبی قنات روستای ارجنک و شمس آباد با اعتباری بالغ بر سی میلیون تومان و لای‌روبی قنات شهر مهدیه با بیست میلیون تومان انجام شد.

 

انتهای پیام/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است