شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهررئیس بسیج سازندگی استان بوشهر: طرح‌های عمرانی در مناطق عشایری استان بوشهر اجرایی می‌شود

رئیس بسیج سازندگی استان بوشهر: طرح‌های عمرانی در مناطق عشایری استان بوشهر اجرایی می‌شود

منتشرشده در بوشهر چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 11:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق محروم و روستایی، ضمن افزایش خدمات بسیج سازندگی به مناطق عشایری استان، طرح‌های عمرانی در این مناطق اجرایی می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سرهنگ پاسدار ذالفقار عباسی‌فر رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ،در بررسی مشکلات مناطق عشایری دشت‌پلنگ دشتی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌ها در مناطق محروم استان بوشهر اظهار داشت: بسیج سازندگی این استان طرح‌های مهمی در توسعه زیرساخت‌های عمرانی برای روستاها و مناطق محروم تدوین و اجرایی کرده است.

 

وی با بیان اینکه فلسفه تشکیل بسیج سازندگی خدمت به محرومان است افزود: امروز عشایر خودکفاترین اما محروم‌ترین قشر جامعه هستند که رسیدگی به این قشر در اولویت برنامه‌های بسیج سازندگی استان بوشهر قرار دارد.

 

رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه در حوزه فرهنگی پیوندی که بین عشایر و دین، مذهب و آیین وجود داشته، زبانزد خاص و عام  است خاطرنشان کرد: با پیشرفت علم و تکنولوژی و توسعه شهرها و روستاها، هنر و فرهنگ این قشر زحمتکش و فعال در عرصه‌های مختلف مورد کم توجهی قرار گرفته است.

 

عباسی‌فر با بیان اینکه در بخش علمی، از زیر سیاه چادرهای عشایر نخبه‌های علمی در رشته‌های مختلف به وجود آمده‌اند افزود:  نمونه‌های از آنها می‌توان در مدیریت‌های کلان و مراکز علمی و دانشگاهی کشور جستجو کرد.

 

وی، با اشاره به اینکه عشایر در حوزه‌های مختلف کشور همیشه سابقه درخشانی داشته و از نیروهای پیشتاز انقلاب اسلامی بوده‌اند، تصریح کرد: در سالیان گذشته هر سیاه چادر عشایر به منزله یک سنگر اقتصادی محسوب می‌شد که خودکفایی در همه عرصه‌ها را به وجود می‌آورد اما امروزه این ظرفیت مهم در حال تنزل است.

 

رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه خدمت به عشایر از وظایف بسیج سازندگی است تاکید کرد: امروزه در همه روستاهای استان بوشهر آثاری از خدمات این نهاد انقلابی مشهود و ملموس است که باید در حوزه عشایری با توجه به محرومیت‌های مختلف، خدمات رسانی تقویت شود.

 

عباسی‌فر از ساخت‌ طرح‌های عمرانی مورد نیاز منطقه عشایرنشین استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه عشایر نشین دشت‌پلنگ دشتی و در راستای تحقق مطالبات عشایر،پروژه‌هایی از جمله ساخت مسجد، مدرسه و خانه عالم منطقه دشت پلنگ امسال اجرایی می‌شود.

 

انتهای خبر /09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است