شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهرفرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر خبر داد: بیابان‌زدایی 40 هکتار از اراضی کشور توسط سپاه

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر خبر داد: بیابان‌زدایی 40 هکتار از اراضی کشور توسط سپاه

منتشرشده در بوشهر یکشنبه, 17 ارديبهشت 1396 ساعت 08:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار جمیری گفت: در جهت مدیریت ریزگردها، سپاه کار بیابان‌زدایی در 40 هکنار از اراضی مستعد ایجاد ریزگرد در کشور را به عهده گرفته است.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سرتیپ دوم پاسدار فتح‌الله جمیری فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر ، به مناسبت سالروز بسیج سازندگی اظهار داشت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که 40 درصد از منشا ریزگردها داخلی و مابقی مربوط به کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی اضافه کرد : پس از سخنان رهبری در بهمن ماه امسال برای ورود در عرصه بیابان زدایی، مجموعه سپاه در این راستا اعلام آمادگی کرد که در جهت مدیریت ریزگردها، کار بیابان زدایی در 40 هزار هکتار از اراضی مستعد ایجاد ریزگرد در کشور را به عهده بگیرد.

 

فرمانده سپاه امام صادق(ع) تصریح کرد: سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز برای بیابان‌زدایی 500 هکتار از این اراضی اعلام آمادگی کرد که در فاز اول تاکنون 12 هزار نهال را در این بیابان ها کاشته است.

 

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان امسال به دنبال اجرایی‌شدن تعهدات انجام شده هستیم تا سهمی در این بخش ایفاء کنیم.

 

سردار جمیری یادآور شد:  مجموعه بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) در راستای محرومیت‌‌زدایی از چهره مناطق کم‌برخوردار ، در کارگاه‌های زودبازده و صنایع تبدیلی در بخش اقتصاد مقاومتی ،  ، فعالیت می کند.

  

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: در حوزه پزشکی شاهد راه‌اندازی 13 بیمارستان صحرایی با مراجعات روزانه حداقل 7 هزار نفر برای 12 تخصص پزشکی در کنار ارایه پاراکیلینک شامل آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی و انجام بخشی از خدمات دندان پزشکی در سطح روستاهای استان بوشهر بوده‌ایم که با استقبال گسترده مردم ، برای دریافت خدمات کاملا رایگان این بیمارستان ها مواجه شده است.

 

 

انتهای خبر/09

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است