شما اینجا هستید: خانهاستانهابوشهرمسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر : ۷۰۰ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر : ۷۰۰ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر راه‌اندازی شد

منتشرشده در بوشهر چهارشنبه, 03 آذر 1395 ساعت 10:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : سرهنگ عباسی‌فر گفت: ۷۰۰ کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر راه‌اندازی شد.

 

به گزارش سپاه نیوز: سرهنگ ذولفقار عباسی‌فرمسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در نمایشگاه دستاوردهای بسیج و عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی بوشهر با بیان اینکه محرومیت‌زدایی، تامین معیشت خانوارها و ایجاد اشتغال جوانان از اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: در این راستا بسیج سازندگی ضمن تدوین و اجرایی کردن طرح‌های محرومیت‌زدایی، اقدامات لازم برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی انجام داده است.

 

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر 90 درصد تولیدات در روستاهای استان انجام می‌شود و از اهداف بسیج سازندگی استفاده از توان و ظرفیت مردم بخصوص در روستاها است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر با اشاره به اینکه بین 30 میلیون تا 300 میلیون ریال تسهیلات در اختیار مجریان طرح‌های اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد گفت: این تسهیلات کم‌بهره است و براساس ظرفیت‌های مناطق مختلف شهری و روستایی طرح تولیدی تدوین و اجرایی می‌شود.

 

سرهنگ عباسی‌فر با اشاره به اینکه بسیج سازندگی سپاه استان بوشهر در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی پیشگام است افزود: تاکنون 700 کارگاه تولیدی اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاهای استان بوشهر  در بخش‌های مختلف راه‌اندازی شده است.

 

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی  از سال 90 تا 93 افزون بر 19.8 میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده است افزود:  با پرداخت این میزان تسهیلات اعتباری افزون  451 پروژه تولیدی اجرا که 90 درصد آن در روستاها استقرار دارد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از اجرای طرح محرومیت‌زدایی در استان خبرداد و خاطر نشان کرد: پرداخت 5 میلیارد ریال به ایتام و بیماران صعب‌العلاج از دیگر فعالیت‌های بسیج در راستای خدمت‌رسانی به قشر ضعیف جامعه به خصوص مناطق محروم استان بوشهر است.

 

سرهنگ عباسی‌فر با اشاره به اردوهای جهادی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 300 تیم پزشکی در قالب بیمارستان صحرایی و ویزیت رایگان و بیش از 20 هزار نفر در قالب اردوهای مختلف جهادی به مردم نقاط محروم و روستایی استان بوشهر خدمات‌رسانی کرده‌اند.

 

وی از اجرای طرح واکسیناسیون طیور در 150 روستای استان بوشهر خبر داد و گفت: این طرح برای پیشگیری و مقابله با آفات دامی همزمان با  12 استان در روستاها و شهرهای استان بوشهر  انجام می‌شود.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است