شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیسپاهحجت الاسلام والمسلمین سعیدی در کاشان: با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب ،تهدیدات قطعی انقلاب اسلامی به فرصت تبدیل شد

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در کاشان: با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب ،تهدیدات قطعی انقلاب اسلامی به فرصت تبدیل شد

منتشرشده در سپاه پنج شنبه, 23 شهریور 1396 ساعت 11:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به شرایط و وضعیت کنونی منطقه و جایگاه ایران در تحولات آن تصریح کرد:بحمدالله با درایت ، دوراندیشی و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی در منطقه غرب آسیا  شاهد تبدیل شدن  تهدیدات قطعی انقلاب اسلامی به فرصت  هستیم که  پیروزیهای جبهه مقاومت  در برابر ایادی استکبار در سوریه و عراق از آن جمله است.

به گزارش سپاه نیوز  ؛ حجت الاسلام  والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در جمع ائمه جمعه و جماعات و مبلغین کاشان با اشاره به مقاطع مختلف تاریخ اسلام ،گفت: بعثت بعنوان آغاز اسلام ، غدیر استمرار آن، عاشورا احیاگر اسلام و ظهور جهانی اسلام به رهبری آخرین حجت خدا ،مقاطع مختلف تاریخ اسلام بوده و انقلاب اسلامی زمینه ساز جهانی بعثت است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه فلسفه بعثت را مبتنی بر دو رکن اساسی شریعت جامع و کامل و رهبری مطلوب دانست و اظهار کرد: مجرای تحقق ولایت الهی، مرجعیت تبیین شریعت، تحقق حاکمیت توحیدی و صیانت از شریعت  رهبری مطلوب بوده و بدون نظام ، سیستم و ساختار  نمی‌توان شریعت را پیاده کرد .

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی  با بیان اینکه امروز ما در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ اسلام به سر می بریم ، گفت: انقلاب اسلامی ایران مقدمه ای برای جهانی شدن اسلام است ، از این رو باید به بهترین وجه تقویت شود تا بتواند برای ظهور آخرین حجت خدا کادرسازی کند.

وی انقلابی زدایی از واژه های انقلابی، مقدسات، نهادها و افراد را از راهبردهای دشمن در عرصه مقابله با انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: ایستادگی ملت ایران در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی ، موجب استواری و استحکام  هر چه بیشتر انقلاب شده است .


نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمن امروز درصدد خالی کردن محتوای انقلاب اسلامی است، گفت : نظام سلطه ، جمهوری اسلامی ایران را بزرگ ترین خطر برای تمدن غرب می دانند ، به این دلیل که جمهوری اسلامی ایران، اسلام را به نسخه ای برای اداره بشر تبدیل کرده است.حجت الاسلام والمسلمین سعیدی  با اشاره به شرایط و وضعیت کنونی منطقه و جایگاه ایران در تحولات آن تصریح کرد: بحمدالله با درایت ، دوراندیشی و هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی در منطقه غرب آسیا  شاهد تبدیل شدن  تهدیدات قطعی انقلاب اسلامی به فرصت  هستیم که  پیروزیهای جبهه مقاومت  در برابر ایادی استکبار در سوریه و عراق از آن جمله است.

وی دفاع از حریم اهل بیت (ع) و حفظ و تقویت جبهه مقاومت  را خط قرمز نظام اسلامی توصیف و تصریح کرد: استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی تلاش زیادی را در راستای خارج کردن سوریه از جبهه مقاومت  انجام دادند ،اما با مجاهدت های صورت گرفته توطئه آنان خنثی شد.


نماینده ولی فقیه درسپاه  در ادامه با اشاره به نقش و جایگاه مهم و اساسی روحانیت و حوزه های علمیه در هدایت مردم و احیای اندیشه های امام(ره) و توجه به اندیشه های رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: نظام اسلامی ما  به دنبال احیای بعثت، غدیر و جهانی شدن اسلام است  و  مبلغین و روحانیون با نقش آفرینی موثر باید جایگاه امامت و ولایت را در منبرهای خود برای مردم به خوبی تبیین کنند.

وی با اشاره به عوامل عدم تحقق جهانی شدن اسلام ،تصریح کرد: تغییر در رهبری سیاسی و ولایت زدایی، تغییر در نظام سیاسی، شریعت زدایی و نابودی آن موجب خواهد شد تا اسلام جهانی و فراگیر نشود .

 حجت الاسلام والمسلمین سعيدي در پایان با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم و رسالت روحانیون در تبیین حماسه حسینی و واقعه عاشورا، گفت: مبلغین و روحانیون می توانند در ایام محرم به طرح مباحثی از جمله آثار و پيامدهاي حماسه عاشورا، رمز ماندگاري عاشورا، جهاد كبير و نقش آن در صيانت از انقلاب و تكرار پذيري واقعه عاشورا و گفتمان عاشورا و نقش استقامت در پيروزي ها ویژگی های بپردازند.

انتهای پیام/02
نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است