شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده سپاه عاشورا آذربایجان شرقی: فرهنگ دفاع مقدس دیروز، نسخه شفا بخش جامعه امروز است

فرمانده سپاه عاشورا آذربایجان شرقی: فرهنگ دفاع مقدس دیروز، نسخه شفا بخش جامعه امروز است

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی شنبه, 09 بهمن 1395 ساعت 13:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار کریمیان با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: نسخه شفابخش دنیای امروز، فرهنگ دفاع مقدس، روحیه شهادت طلبی و استکبارستیزی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛سردار سرتیپ دوم پاسدار  غلام عسکر کریمیان فرمانده سپاه عاشورا آدربایجان شرقی در آئین رونمایی از دو کتاب از خاطرات دوران دفاع مقدس افزود: تلاش دشمنان این است که ما را نسبت به فرهنگ دفاع مقدس بی تفاوت کنند ولی ما همچنان به مرام امام راحل و آرمان شهدا پایبند هستیم.

وی با اشاره به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب که زنده نگه داشتن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: نویسندگی، کار فرهنگی و کمک به اشاعه فرهنگ دوران دفاع مقدس، ادامه رسالت بزرگ شهداست.

سردار کریمیان با تاکید به اینکه آنها که رفتند کار حسینی کردند و آن ها که ماندند باید کار زینبی کنند، تصریح کرد: شهدا عزیزترین دارایی خود یعنی جانشان را فدا کردند تا اسلام و آرمان های امام راحل باقی زنده بماند و ما نیز وظیفه داریم پیام شهدا را به نسل های امروزی و آیندگان برسانیم.

وی با بیان اینکه اگر خطبه های حضرت زینب(س) نبود، قطعا حادثه کربلا و پیام عاشورا پس از 1400 سال اینگونه شفاف، روشن و روشنگر به ما نمی رسید، اظهار داشت: جنس کار بنیاد شهید و نویسندگان حوزه دوران دفاع مقدس از جنس کار و رسالت زینبی است.

سردار کریمیان اذعان کرد: هنوز ناگفته های زیادی از دوران طلایی دفاع مقدس وجود دارد و برای این کار، روحیه جهادی و عمل انقلابی نیاز است.

گفتنی است در این آیین که با حضور جمع زیادی از نویسندگان و مسئولان استانی برگزار شد، از کتاب های مسافر سر آسیاب نوشته داود خدایی و آموزگار حماسه نوشته منوچهر نظمی که به ترتیب به زندگی شهیدان نریمان همتی و پیرسمساری می پردازد، رونمایی و از خانواده این شهیدان و نویسندگان دو کتاب تجلیل شد.

انتهای خبر/07

 

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است