شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیفرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی: قاطعانه در مقابل استکبار و دشمنان ایستادگی خواهیم کرد

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی: قاطعانه در مقابل استکبار و دشمنان ایستادگی خواهیم کرد

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 17 آذر 1395 ساعت 13:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار کریمیان گفت: در حفاظت از آرمان‌های ناب انقلاب و رسیدن به آن‌ها همگی در یک جبهه قرار داریم و قاطعانه در مقابل استکبار و دشمنان ایستادگی خواهیم کرد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار عسگر کریمیان فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در یادواره شهدای دانشجوی شهرستان مراغه اظهار داشت: تقویت روحیه استکبارستیزی لازم و ضروری است چراکه تقابل جبهه حق با پرچمداری ایران اسلامی و جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار پایان‌ناپذیر است.

 

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با اشاره به تاریخچه دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی افزود: در بهمن سال 57 انقلاب اسلامی به پیروزی می‌رسد و در رأس آن یک فرد الهی قرار دارد، قرائن و شواهد نشان می‌دهد که این انقلاب با سایر انقلاب‌ها در تمامی نقاط جهان یک فرق اساسی دارد و آن الهی و مردمی بودن این انقلاب است.

 

وی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی که در مرکز خاورمیانه مهره اصلی خود محمدرضا پهلوی را از دست داده بود تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا به نوعی در مقابل انقلاب نوپای ایران بایستد و در همان نطفه کار انقلاب را تمام کند.

 

سردار کریمیان با تاکید بر اینکه دشمن تلاش می‌کرد در مقابل تثبیت انقلاب سنگ‌اندازی کند و جریان‌پردازی‌های مختلفی از سوی گروهک‌هایی که در جریان پیروزی انقلاب نقشی نداشتند، به وجود آورد، تصریح کرد: نمود این جریان پردازی‌ها به دلیل غیر اسلامی بودن و التقاطی بودن این گروهک‌ها این بود که تلاش می‌کردند نظام را به سمت نظامی غیردینی سوق بدهند، لذا برای تشکیل نظامی به سلیقه خود فضاسازی گسترده‌ای را انجام دادند.

 

فرمانده سپاه عاشورا هوش و ذکاوت امام راحل را نجات‌دهنده انقلاب در بسیاری از جریان‌ها دانست و عنوان کرد: پس از اقدام این گروهک‌ها امام (ره) به‌عنوان رهبر هوشیار انقلاب در مقابله با چنین گروه‌هایی برپایی نظام جمهوری اسلامی که درواقع یک «بله» یا «نه» بود را به مردم نوید داد.

 

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت استکبارستیزی و  ظلم‌ستیزی ایران اسلامی دشمن احساس خطر کرد و در سناریوی دیگر و حرکتی مرموزانه اقدامات تجزیه‌طلبانه را در دستور کار خود قرارداد و در همین آذربایجان منجر به شهادت بزرگانی چون شهید مدنی در محراب عبادت شد.

 

سردار کریمیان اضافه کرد: با اوج‌گیری انقلاب اسلامی، انواع طرح‌های تجزیه‌طلبانه توسط سازمان‌های جاسوسی و امنیتی دشمن موردبررسی قرار گرفت؛ این چهره توطئه در محور به‌هم‌پیوسته‌ای اکثر استان‌های مرزی و حاشیه‌ای کشور را دربرمی گرفت، از ترکمن صحرا تا کردستان، از خوزستان و منطقه ایل قشقایی فارس، بوشهر، و بخشی از هرمزگان تا بلوچستان و آذربایجان.

 

وی خاطرنشان کرد: اما این توطئه‌ها هم علی رغم تلاش‌های زیاد عوامل خارجی و داخلی آمریکا به نتیجه‌ای نرسید و ملت مسلمان ایران در پرتو عنایت حضرت ولی‌عصر (عج) موفق شدند این نقشه دشمن را نیز نقش بر آب کنند.

 

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به توطئه‌ای دیگر از توطئه دشمنان علیه جمهوری اسلامی گفت: نقشه بعدی دشمن حمله گسترده نظامی به ایران از طریق کشور عراق بود؛ از ویژگی‌های این نبرد این بود که به‌عنوان یکی از نمونه‌های نادر در تاریخ، دو ابرقدرت با هماهنگی کامل از مهاجم پشتیبانی می‌کردند و دیگر اینکه در این نبرد از هر سلاح و ابزاری برای سرنگونی نظام اسلامی استفاده شد.

 

وی افزود: با استقامت و پشتکار رزمندگان اسلام و رهبری‌های هوشمندانه معمار کبیر انقلاب در طولانی‌ترین جنگ قرن، بعد از 8 سال دفاع افتخارآمیز با پیروزی ملت مسلمان ایران و شکست توطئه گران خاتمه یافت.

 

سردار کریمیان با بیان اینکه با تمام ناکامی‌هایی که دشمن در طول این چند سال به دست آورده بود ولی باز دست‌بردار نشد تصریح کرد: با تغییر تاکتیک حمله فرهنگی و جنگ نرم را در دستور کار خود قرارداد و با هجمه‌ رسانه‌ای سعی بر تغییر باورها و اعتقادات مردم ایران اسلامی کرد.

 

وی اضافه کرد: ازاین‌رو استکبار و ایادی آن امروز تلاش دارند از طریق جنگ نرم و شبیخون فرهنگی بانفوذ در بین خانواده‌ها، جوانان و نوجوانان که سرمایه‌های نظام هستند، اعتقادات آن‌ها را تضعیف کنند.

 

این فرمانده دوران دفاع مقدس، دوقطبی سازی جامعه را دیگر ترفند دشمن خواند و گفت: دشمنان نظام اسلامی سعی دارند اختلافات سلیقه‌ای در نظام را به اختلاف علیه نظام تبدیل کنند.

 

وی افزود: نباید اجازه داد در کشور دوقطبی ایجاد شود و تنها دوقطبی که می‌تواند وجود داشته باشد دوقطبی انقلابی و ضدانقلابی است و بر این اساس تنها کسانی از دایره انقلاب خارج می‌شوند که صریحاً مقابل انقلاب ایستاده باشند و حجت بر آن‌ها تمام‌شده باشد.

 

سردار کریمیان در پایان تأکید کرد: باید مواظب بود که در دامان جریانات دوقطبی ساز کشور نیافتیم، در حفاظت از آرمان‌های ناب انقلاب و رسیدن به آن‌ها همگی در یک جبهه قرار داریم و قاطعانه در مقابل استکبار و دشمنان ایستادگی خواهیم کرد.

 

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است