شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیمدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی: آذربایجان شرقی همزمان با ارتحال نبی اکرم (ص ) میزبان ۷ شهید گمنام می‌شود

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی: آذربایجان شرقی همزمان با ارتحال نبی اکرم (ص ) میزبان ۷ شهید گمنام می‌شود

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی سه شنبه, 02 آذر 1395 ساعت 12:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار عزت الله جعفری  گفت: همزمان با سالروز ارتحال نبی مکرم اسلام مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر و منور ۷ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در شهرهای تبریز، بخشایش، تسوج و صوفیان برگزار می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردارسرتیپ دوم پاسدار  عزت‌الله جعفری مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگویی با خبرنگاران از تشییع و تدفین 7 لاله پرپر شده گمنام دوران دفاع مقدس در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: پیکرهای مطهر این شهدا مربوط به عملیات‌های خیبر، والفجر 1 و والفجر 8 هستند که از مناطق عملیاتی جزایر مجنون، فاو و فکه تفحص شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه با تشییع و تدفین پیکرهای مطهر این 7 شهید گمنام، آذربایجان شرقی میزبان 179 شهید گمنام در 47 نقطه خواهد بود، گفت: پس از بازدید از اماکن متقاضیان میزبانی از این 7 شهید گمنام، ستاد فرماندهی انتظامی استان در تبریز و اماکن مشخص شده در شهرهای بخشایش، تسوج و صوفیان برای تشییع و تدفین انتخاب شدند.

 

وی با بیان اینکه وجود پربرکت این شهدای گلگون‌کفن فضای معنوی استان را متحول می‌کنند افزود: این 7 شهید گمنام در سالروز ارتحال پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) در تبریز، بخشایش، تسوج و صوفیان تشییع و به خاک سپرده می‌شوند.

 

سردار  عزت الله جعفری با اشاره به اینکه به جز تبریز، بقیه شهرها میزبان 2 شهید گمنام خواهند بود، تصریح کرد: تنها پیکر مطهر یک شهید گمنام در ستاد فرماندهی انتظامی استان، پس از تشییع بر دوش مردم شهید پرور تبریز به خاک سپرده می‌شود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی با بیان اینکه مراسم استقبال از این شهدای والامقام شنبه 6 آذر در تبریز برگزار می‌شود، ادامه داد: مراسم تشییع هم یکشنبه همزمان با سالروز ارتحال پیامبر اعظم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع)خواهند بود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی همچنین خاطرنشان کرد : مراسم تشییع و تدفین 6 شهید دیگر نیز روز دوشنبه 8 آذرماه در شهرهای تسوج و صوفیان و روز سه شنبه در شهر بخشایش برگزار می‌شود.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است