شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقیمسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی  :  ۸۰۰ هزار بسته معیشتی در سراسر استان آذربایجان شرقی توزیع شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی  :  ۸۰۰ هزار بسته معیشتی در سراسر استان آذربایجان شرقی توزیع شد

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 30 مهر 1399 ساعت 13:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی گفت: از روز اول فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر پویش همدلی و کمک مؤمنانه تا کنون ، بیش از ۱۴۲ هزار بسته غذایی ، بین خانواده های کم بضاعت توزیع شده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ اسکندری مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه کار بزرگی با همکاری مردم، خیرین، سپاه و بسیجیان در رزمایش کمک مومنانه انجام شد اظهار داشت: در کل و با احتساب بسته‌های لوازم التحریر، بسته‌های بهداشتی و جهیزیه، بیش از 800 هزار بسته در سطح استان توزیع شده است.

 

وی با اشاره به دیگر اقدامات و فعالیت‌های بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان گفت: بحث محرومیت زدایی یکی از اولویت های اصلی و جدی بسیج سازندگی است که در این راستا علاوه بر پروژه های در حال احداث، برنامه جامع محرومیت زدایی برای سه سال طراحی شده است که در قالب این طرح ، بالغ بر 1690 پروژه با اعتباری بیش از 310 میلیارد تومانی انجام خواهد شد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا افزود: از سال 96 تا کنون با مشارکت دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی، خیرین و مردم، بیش از 950 پروژه شامل احداث خانه‌هایی برا محرومان و سالمندان، احداث خانه های بهداشت و عالم در روستاهای محروم، حل مشکل آب شرب روستاها و ... به اتمام رسیده است.

 

اسکندری در ادامه با اشاره به همکاری فی مابین با کمیته امداد استان برای رفع مشکلات قشر نیازمند گفت: تفاهم نامه ای ما بین کمیته امداد و بسیج سازندگی امضاء شده است که بر اساس آن تا پایان سال 77 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال بیش از 2200 نفر پرداخت شود.

 

وی گفت: این اعتبار برای حمایت و اشتغال در حوزه اقتصاد مقاومتی، مشاغل خانگی و کارگاه‌های کوچک و زود بازده پرداخت خواهد شد.

 

اسکندری افزود: تا کنون بالغ بر 4 هزار نفر از طریق صندوق‌های اشتغالزایی صاحب شغل شده اند و با احتساب این تعداد، پیش بینی می شود بتوانیم تا پایان سال برای 10 هزار نفر شغل ایجاد کنیم.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورای استان در پایان با بیان اینکه بسیج سازندگی از بدو تأسیس بر روی محرومیت زدایی و حمایت از اقشار آسیب پذیر تمرکز داشته است گفت: با اشتغال پایدار می‌توان نیازمندان را از دریافت کمک‌ها و حمایت‌های دولتی بی نیاز کرد.

 

انتهای پیام /

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است