شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان شرقی فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی: بیان عظمت دوران دفاع مقدس برای آیندگان ضرورت است

 فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی: بیان عظمت دوران دفاع مقدس برای آیندگان ضرورت است

منتشرشده در آذربایجان‌ شرقی چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 12:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گفت:  پیشروان دفاع مقدس باید خاطرات را مطرح کنند تا آیندگان از این سرمایه بهره کافی ببرند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی در نشست صمیمی با مربیان ورزشی و غواصان دفاع مقدس اظهار داشت: گاهی سوال می‌شود خاطراتی که درباره دفاع مقدس بیان می‌شود چقدر واقعیت دارد؟ باید عنوان کرد که جنگ یک جنبه احساسی و عاطفی دارد که در هشت سال دفاع مقدس دیده می‌شود و برخی دیگر از خاطرات مبتنی بر صحنه عملیات‌ها بوده و کاملا عقلانی است.

 

وی با بیان اینکه اکثر خاطرات دفاع مقدس واقعیت دارد افزود: امروز بیش از پنجاه میلیون اسناد جنگ اعم از ویدیو، خاطرات و اسناد وجود دارد و محل رجوع باید این منابع باشد که دقت گوینده و تطبیق خاطرات خودش را نشان دهد.

 

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با تشبیه دفاع مقدس به قله کوه عنوان کرد: اگر کسی در کنار کوه بایستد عظمت آن را احساس نخواهد کرد زیرا دید آدمی محدود است این مسئله را تطبیق بدهید به صحبت‌های رهبری در دیدار با رزمندگان دفاع مقدس که فرمودند شما جمعی هستید که بیست سال دیگر بیشترتان نخواهید بود. پس باید به عنوان افراد دفاع مقدس وقایع و اتفاقات را روایت و نشر کنید و اجازه تحریف ندهید زیرا تحریف یکی از آفت‌هایی است که دشمنان به دنبال آن هستند.

 

 

وی آرشیو لشکر عاشورا را آرشیو بسیار خوبی دانست و یادآور شد: افرادی که می‌خواهند خاطرات حماسه‌ها باقی بماند آن‌ها را باید به سند تبدیل کنند. جالب بود که می‌گویند لشکر‌های دفاع مقدس بعد از شهادت فرماندهان اغلب خط شکن نبودند اما لشکر عاشورا بعد از شهادت فرماندهانش در والفجر 8 خط شکن بود و این موضوع نیاز به رجوع به این لشکر و رزمندگانش و ثبت در خاطرات دارد.

 

 

سردارخرم خطاب به رزمندگان و جانبازان عنوان کرد: امروز شما به عنوان پیشروان دفاع مقدس و دارندگان خاطرات ارزشمند دفاع مقدس مانند دُر گرانبها هستید. رزمندگان باید هر کدام از این خاطرات و عملیات‌هایی که در لشکر عاشورا نقش داشته را مطرح کنند و تیمی برای تشریح، توجیه و اصلاح آماده کنیم تا آیندگان از این سرمایه بهره کافی ببرند.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است