شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیبا حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی انجام شد ؛ آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در استان

با حضور فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی انجام شد ؛ آغاز رزمایش دفاع بیولوژیک در استان

منتشرشده در آذربایجان غربی چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 17:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: رزمایش عملیات تداوم دفاع بیولوژیک شهدای مدافعان سلامت در آذربایجان غربی همگام با سراسر کشور آغاز شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت و گویی اظهار داشت : در راستای تداوم و استمرار اقدامات مربوط به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از امروز(چهارشنبه) طرحی با نام رزمایش عملیات سراسری تداوم دفاع بیولوژیک شهدای مدافعان سلامت توسط نیروی زمینی سپاه، همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

وی ادامه داد: هدف از انجام این عملیات، پاکسازی محیط‌های آلوده و دفاع از مردم در برابر ویروس مهاجم کرونا است، نمایش اقتدار رده‌ها و یگان‌های عملیاتی، ارزیابی توان عملیاتی و تخصصی یگان‌ها اعم از نیروی انسانی، تجهیزات و آموزش در حوزه جنگ نوین و بهداری رزمی در صحنه واقعی، تهدیدات بیوتروریسم، بیولوژیک، شناسایی و احصای کمبودها در راستای ارتقای توانمندی عملیاتی متناسب با تهدیدات بیولوژیک از دیگر اهداف عملیات است.

سردار شهسواری خاطرنشان کرد: در این رزمایش بخشی از گردان‌های رزمی که دوره امدادگری، بهیاری و پرستاری را طی کرده‌اند، نیز حضور دارند و علاوه بر این، 64 گردان بیت‌المقدس که به عنوان امداد و نجات در همین حوزه‌ها آموزش دیده‌اند، وارد کار می‌شوند.

 

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اضافه کرد: حوزه‌های مقاومت بسیج در قالب 40 هزار پایگاه، بسیج جامعه پزشکی و 610 گروه جهادی در اجرای این طرح از امروز وارد عمل می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: در قالب اجرای این طرح، 70 هزار نفر در مدت 9 روز زیرپوشش طرح غربالگری کرونا قرار می‌گیرند و علاوه بر این، ضدعفونی محلات، مراکز اصلی شهر و روستاها نیز در قالب تیم‌های تخصصی و مهارتی انجام می‌‌گیرد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است