شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی: مادران شهدا از حضرت فاطمه (س) الگو می گیرند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی: مادران شهدا از حضرت فاطمه (س) الگو می گیرند

منتشرشده در آذربایجان غربی شنبه, 11 اسفند 1397 ساعت 09:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مادران شهدا از حضرت فاطمه (س) الگو می گیرند، گفت: بانوان باید برای تداوم مسیر فاطمی به صورت جدی گام بردارند و حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را برای خود الگو قرار دهند.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرحیم نجفقلی‌زاده سرایی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی در جشن میلاد کوثر که در خانه جوان ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: بانوان باید برای تداوم مسیر فاطمی به صورت جدی گام بردارند و حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) را برای خود الگو قرار دهند. 

 

وی ضمن اشاره به فرمایش تاریخی حضرت امام(ره) درباره حضرت زهرا(س) مبنی بر اینکه اگر زهرا(س) مرد بود نبی بود، افزود: کدام مادر را در تاریخ می‌توانید پیدا کنید که فرزندان بزرگی برای بشریت تربیت کند، این اتفاق فقط در خانه حضرت زهرا(س) رخ داد.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی به تربیت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) توسط حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: عظمت ایشان به قدری بود که ۲۰ میلیون نفر از جای جای جهان به زیارت او رفتند.

 

وی به تربیت حضرت زینب(س) توسط دختر مکرم نبی اسلام(س) اشاره و بیان کرد: دفاع حضرت فاطمه(س) از امام علی(ع) هم براساس احساس و عاطفه نبود، بلکه برای دفاع از ولایت بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سرایی گفت: مادران نسل جدید هم می‌توانند با الهام از حضرت زهرا(س) انسان‌های دلیر و غیور تربیت کنند که تاکنون نیز چنین بوده است و مادران شهدا از این بانوی وارسته درس گرفتند.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز اقتدار و صلابت و قدرت ما مرهون اقتدار و ایستادگی حضرت امام(ره) است؛ پیام ایشان مبنی بر «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» همچنان در جامعه طنین‌انداز است.

 

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: ملت ایران با الهام از حرکت فاطمی و زینبی برای اقتدار ایران تلاش می کنند و هدف آنها دفاع از آرمان‌های فاطمی است.

 

وی گفت: دختران باید طوری زندگی کنند که مادران به وجود آنها بر خود ببالند، یک دختر انقلابی، مومن و محجبه می‌تواند مادر خود را سرافراز کند و مایه افتخار او باشد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سرایی زیباترین هدیه عالم هستی را کوثر دانست که به حضرت خدیجه(س) اعطا شد و خاطرنشان کرد: اگر به دنبال سبک زندگی فاطمی هستیم باید حضرت خدیجه(س) را برای خودمان الگو قرار دهیم و از خیر کثیر بگذریم.

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است