شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی : انسجام، ضرورت امروز نیروهای انقلابی است

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی : انسجام، ضرورت امروز نیروهای انقلابی است

منتشرشده در آذربایجان غربی یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 09:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار خرم انسجام را ضرورت امروز نیروهای انقلابی عنوان کرد و گفت: بسیج با مدیریت جهادی و نقش نخبگان بسیجی در 8 سال دفاع مقدس توانست تمامی فتنه ها را در هم شکند و کارنامه درخشانی از خود برجای گذارد.

 


به گزارش سپاه نیوز:سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی در جشنواره جهادگران علم و فناوری که با حضور فرماندهان، مسئولان، پژوهشگران، مبتکران در ارومیه برگزار شد، جهادگران بسیجی را نخبگان ،فرهیختگان و دلسوختگان نظام معرفی و اظهار کرد: بسیج و مجموعه بسیج در مکتب امام خمینی(ره) یک ایده خلاقانه ای بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 8 آذر سال 58 بصورت نوآورانه شکل گرفت.


وی با اشاره به تعبیر امام راحل از بسیج ، این تشکل الهی و مردمی را معراج اندیشه اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: این جمله شعاری توام با شعور است که از پشتوانه و استدلال علمی و توجیه عقلی و عملی برخوردار است.


فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: و بسیجی نیز قائم به همین علم و عمل همراه با ایمان است که می تواند مجاهدانه عمل کرده و بن بست ها را یکی پس از دیگری در هم شکند.


وی به آثار و برکات بسیج در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: بسیج با مدیریت جهادی و نقش نخبگان بسیجی در 8 سال دفاع مقدس توانست تمامی فتنه ها را در هم شکند و کارنامه درخشانی از خود برجای گذارد.


سردار خرّم تصریح کرد: اما با این وجود برخی ها بودند که دفاع و جنگ را در رفتار و اندیشه خود جاهلانه قلمداد می کردند در حالی که همین نیروها اندیشمنندان و متفکران مومن بودند که با مرزبندی با شاخصه های انقلاب در مقابل مستکبران ایستادند.


وی گفت: اما نکته قابل توجه زمانی بود که دوری از تفکر جهادی با حاکم شدن الگوهای سرمایه داری و تجمل گرایی در دوران سازندگی شکل گرفت و سعی داشت تفکر لیبرالی را در کشور حاکم کند.


سردار خرّم افزود: اما اگر هدایت ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی نبود کشور با شرایط ناگواری مواجه می شد.


وی به تبیین وجود چهار جریان سیاسی در کشور پرداخت و اظهار داشت: اولین جریان، جریان انقلاب اسلامی است که همواره در مسیر ارزش های انقلاب و تبعیت از ولایت فقیه است و دومین مورد جریان معاندین نظام است که همواره در پی عوض کردن نشانه، تغییر و رفتار مسئولین نظام هستند، جریان سوم ، جریان موسوم به ثروت اندوزی و تجمل گرایی است که در ظاهر با نظام هستند اما در باطن با نظام جنگ دارند و چهارمین جریان هم انسان های سست عنصری هستند که ندانسته و از روی غفلت در صدد ضربه بر نظام و در حال آب ریختن به آسیاب دشمن هستند.


سردار خرّم گفت: اما بسیج جریانی است که توانست در برابر جریانات عاریتی که خود را به هر نحوی منتسب به نظام می کنند یک مرزبندی شفاف ایجاد کند.


وی با انتقاد از اینکه امروزه فرهنگ حاکم در دانشگاه های کشور تفکر انقلابی نیست گفت: دلیل این امر همان جریانات حاکم در دو دهه بعد از انقلاب است و وظیفه نخبگان و دانشگاه هیان نیز در این زمینه ادامه راه شهدا، مدیریت جهادی در فضای علمی کشور و مقابله با تفکر لیبرالیستی می باشد.


فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی بر لزوم انسجام نیروهای انقلابی در کشور نیز تاکید کرد و خاطرنشان کرد: اگر چه برخی ها در سدد القای فضای یاس و ناامیدی در کشور هستند اما نیروهای معتقد و انقلابی بایستی با مدیریت جهادی و انسجام لازم در راه اعتلای پیشرفت و آبادانی کشور تلاش کنند.

 

انتهای خبر/08

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است