شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی: ۵۰ طرح محرومیت زدایی در آذربایجان غربی افتتاح می‌شود

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی: ۵۰ طرح محرومیت زدایی در آذربایجان غربی افتتاح می‌شود

منتشرشده در آذربایجان غربی شنبه, 29 آبان 1395 ساعت 11:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز؛ سردار خرم گفت: همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، ۵۰ طرح محرومیت زدایی در آذربایجان غربی افتتاح و ۱۰ طرح نیز کلنگ زنی می‌شود.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرّم فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه‌های هفته بسیج اظهار داشت: نمایشگاه اقتصاد مقاومتی از نخستین روز از هفته بسیج در  ارومیه برپا می‌شود که در آن تولیدات و فعالیت‌های بومی و محلی فعالان اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته می‌شود.

 

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: 30 طرح اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج افتتاح می‌شود که برای این تعداد طرح 600 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.

 

وی از افتتاح 50 طرح محرومیت زدایی در روستاهای محروم استان خبر داد و افزود: 10 پروژه عمرانی نیز در هفته بسیج برای اجرا در مناطق محروم استان کلنگ زنی می‌شود.

 

سردار خرّم خاطرنشان کرد: با بهره برداری از 5 سوله ورزشی نیز 6 هزار متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان افزوده می‌شود و 10 سوله صالحین نیز در مناطق پرجمعیت و کم برخوردار استان بهره برداری می‌شود که در مجموع 2 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ایجاد پروژه‌های ورزشی مذکور هزینه صرف شده است.

 

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی این استان را جزو 5 استان جنگدیده مرزی کشور خواند و گفت: با وجود رشادت‌هایی که در این مرز و بوم خلق شده هیچ نوع پارک موزه دفاع مقدس، یادمان و یا دهکده مقاومتی وجود ندارد و بنا به پیگیریهای مداومی که در این راستا صورت گرفت برای ایجاد یادمان شهید باکری که دهکده مقاومت نیز نامیده می‌شود موافقت به عمل آمده است.

 

وی اظهار داشت: این یادمان در زمینی به مساحت 10 هکتار در ورودی شهر ارومیه ایجاد می‌شود که اجرای این پروژه از 4 سال پیش کلنگ زنی شد ولی به سبب کمبود اعتبار اجرای آن تعطیل شده بود اما امسال با کمک بسیج استان 10 میلیارد ریال در فاز شروع پروژه در اختیار شهرداری ارومیه قرار گرفت و شهرداری نیز با حرکتی جهادی وارد عملیات اجرای پروژه شد.

 

در این دهکده مقاومت، سالن‌های نمایشگاهی، پیست دوچرخه سواری و فضای سبز نیز پیش بینی شده است در واقع این مکان، صرفاً یک یادمان نبوده و شهرکی است که در آن ایثارگریهای استان به صورت مجسم به نمایش گذاشته می‌شود و امید است این پروژه سال 96 به بهره برداری برسد.

 

انتهای  خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است