شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان:روزه یکی از صورت های مجسم و عینی جهاد با نفس است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان:روزه یکی از صورت های مجسم و عینی جهاد با نفس است

منتشرشده در آذربایجان غربی یکشنبه, 23 خرداد 1395 ساعت 12:13
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین خدائی گفت: روزه از جمله عباداتی است که به نوعی تمرین تقوا و جهاد انسان با نفس خویش به حساب می آید و از این منظر می توان  روزه را یکی از صورت های مجسم و عینی جهاد با نفس دانست.

 


به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین تقی خدائی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان تصریح کرد:رمضان نام یکی از ماههای قمری و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده است و یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است ( مگر اینکه جنبه دفاع داشته باشد).


حجت الاسلام والمسلمین خدائی اظهار کرد: این ماه در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم (ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می کند.


وی با بیان اینکه تمام کتب بزرگ آسمانی مانند : قرآن کریم ، تورات ، انجیل ، زبور و صحف در این ماه نازل شده است افزود:در ماه رمضان خداوند متعال توفیق روزه داری را به بندگانش داده است.


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه بوکان گفت: روزه و ماه مبارک رمضان از جایگاه رفیعی در فرهنگ اسلامی برخوردار هستند و بر همین اساس ، معصومین (ع) ماه مبارک رمضان را ماه خدا نامیده اند.


انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است