شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیفرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی:نگه داشتن یاد شهیدان از بهترین خصائل بشری است

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی:نگه داشتن یاد شهیدان از بهترین خصائل بشری است

منتشرشده در آذربایجان غربی شنبه, 08 خرداد 1395 ساعت 11:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار خرم فرمانده سپاه شهدا زنده نگه داشتن یاد شهیدان و سریازان جنگی را از بهترین خصائل بشری دانست .


به گزارش سپاه نیوز:
سردار عابدین خرّم فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی با تاکید به شباهت های مدافعان حرم با جوانان دوران دفاع مقدس گفت: امروز جوانان و رزمندگان مدافع حرم با همان رویکردهای دوران دفاع مقدس از ارزش ها دفاع می کنند.


فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد ارومیه گفت: صدام حسین وقتی در پشت دروازه های خرمشهر 35 روز متوقف شد، آن موقع تردیدی در قلب دشمن ایجاد شد و اینجا را حساب نکردند که مردان مرد و شیرزنان بدون سلاح می جنگند و اجازه نمی دهند که این خاک مقدس اشغال شود.

وی با اشاره به موضوع مقاومت افزود: همین مقاومت بود که استراتژی دشمن را بهم ریخت و این حماسه بزرگ هم توسط یک مشت جوانی که دارای انگیزه الهی بودند انجام شد.

فرمانده سپاه استان با اشاره به علل اشغال و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: مهمترین علت سقوط خرمشهر نفوذ منافقین در سیستم مدیرتی جنگ و نادیده گرفتن توان جوانان بود که باعث شد خرمشهر از دست برود اما رزمندگان با توکل به خدا و اطاعت از رهبر عزیز توانستند خرمشهر را آزاد کنند و بعد از فتح خرمشهر بود که دشمن غرور خودش راشکست و آمد تا با ما مذاکره کند.

وی با تاکید به شباهت های جوانان دوران دفاع مقدس با مدافعان حرم افزود: امروز هم همین جوانان و همین رزمندگان مدافع حرم با همان رویکرد از ارزش ها دفاع می کنند.

سردار عابدین خرم با اشاره به جنایات های آمریکایی ها در عراق گفت: همین ها بیش از 600 دانشمند عراقی را شناسایی و ترور کردند و معتقد بودند که بنیه این کشور باید از بین برود، امروز در دانشگاه های عراق گورهای دسته جمعی پیدا می شود و اگر شهدای عزیزی که در دانشگاه ما می درخشند نبودند اینجا هم گور دسته جمعی باید می شد.

وی تاکید کرد: امروز در کشورهای اروپایی یادبود سرباز گمنام می سازند و یادبود شهیدان را در بهترین نقاط شهر ایجاد می کنند تا برایشان احترام قائل شوند.

سردار خرم تاکید کرد: باید کسانی بروند و خودشان را فدا کنند تا یک ملت آسوده بماند و چرا ما می خواهیم با تحلیل های غلط در مورد علم، پیشرفت و عمران و آبادانی ذهن ها را منحرف و یاد شهدا را کمرنگ کنیم.

وی با عذرخواهی از خانواده شهدا بخاطر برخی جسارت هایی که به آن ها شده است اظهار داشت: به خدا قسم اگر آمریکایی ها مجال پیدا کنند همه مسلمانان را با تیغ خود می کشند مگر آنکه تسلیم آنها شویم.

سردارخرم تاکید کرد: ما با کسی دشمنی و جنگ نداریم و مکتب ما مکتب دوستی و مهربانی است اما زمانی هست که دشمن قصدی علیه ما داشته باشد که در اینصورت مقابل دشمن اَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ هستیم.

انتهای خبر/08

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است