شما اینجا هستید: خانهاستانهاآذربایجان غربیاخبار برگزیدهسردار سلیمانی در جمع زلزله زدگان سی سخت: اسکان موقت زلزله زدگان باید ادامه پیدا کند/ مشکل ابنیه آسیب دیده مردم پیگیری شود

سردار سلیمانی در جمع زلزله زدگان سی سخت: اسکان موقت زلزله زدگان باید ادامه پیدا کند/ مشکل ابنیه آسیب دیده مردم پیگیری شود

منتشرشده در اخبار برگزیده یکشنبه, 03 اسفند 1399 ساعت 11:53
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن حضور در استان کهکیلویه و بویراحمد جهت کمک رسانی به زلزله زدگان سی سخت گفت: نگرانی ها جهت ابنیه و واحد های تجاری آسیب دیده مردم مستلزم پیگیری هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد جهت کمک رسانی به زلزله زدگان سی سخت، گفت: نگرانی‌ها جهت ابنیه و واحد‌های تجاری آسیب دیده مردم مستلزم پیگیری هستند.

 

وی افزود: هرچه سریعتر گروه‌های کارشناسی ارزیابی اقدام کنند تا مرحله‌ی بعدی کمک رسانی انجام شود.

 

سردار سلیمانی با اشاره به اقدامات مسئولین اظهار داشت: اقدامات فوری انجام شده و تا هرزمانی که لازم باشد این اقداماتی نظیر اسکان موقت به زلزله زدگان باید ادامه پیدا کند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود: مسائل بهداشت، تغذیه و سلامت روانی مردم آسیب دیده نیز مسائلی هستند که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

 

سردار سلیمانی با بیان اینکه هر گونه نیاز دیگری نظیر دارو یا مایحتاج دیگر وجود داشته باشد ما آمادگی تامین آن نیاز را داریم اظهار داشت: یکسری از اقدامات کوتاه مدت نظیر تعمیرات خانه‌ها و باغ‌ها هستند که از قبل شروع شده است. برای انجام اقدامات بازسازی و یا احداث کامل نیاز به ارزیابی وجود دارد. در حین این اقدامات اگر نیاز به آوار برداری باشد ما قادر به انجام آن هستیم و دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز را داریم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که در مورد احداث بعضی از واحد‌ها مثل تجربه سرپل ذهاب عمل خواهیم کرد، تصریح کرد: گروه‌های جهادی و تجربیات بسیج در مورد احداث واحدها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

وی با بیان این که بسیج اصناف نیز می تواند کمک کند، گفت: گروه‌های تخصصی جهادی اصناف می‌توانند نیازمندی‌هایی که مردم به صورت خرده دارند را انجام دهند. تعمیرات و کمک‌های جزئی نظیر این‌ها هم انجام شدنی هستند. تجربه‌هایی هم در این زمینه وجود دارد که نشان داده شده مفید و قابل انجام هستند.

 

سردار سلیمانی با اشاره به بسته‌های معیشتی، افزود: بنا شده تا از سایر استان‌ها نیز کمک‌های جمع آوری شده توسط سپاه و بسیج به مردم زلزله زده برسد. اگر کسری در زمینه کمک رسانی وجود داشته باشد ما قادر به رفع و رجوع آن هستیم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ارسال نیرو‌های کمکی بسیج جهت خاکبرداری به محل‌های آسیب دیده گفت: پس از پایان ارزیابی‌ها و آمادگی مردم، آمادگی ارسال گروه‌های تخصصی و جهادی و متخصصان بسیج را داریم.

 

سردار سلیمانی افزود: در زمینه روحی و روانی نیز باید اقدامات بیشتری صورت گیرد و اصحاب رسانه تلاش‌های خوبی در این زمینه داشته اند. گفتگو با مردم و مشارکت دادن مردم در اقدامات می‌تواند مفید واقع شود.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان اظهار داشت: به افرادی که مشکل یا بیماری خاصی دارند نیز کمک رسانی خواهیم کرد. به خانواده‌های شهدا یا آزادگان و مردمی که مشکل دارو دارند کمک رسانی خواهیم کرد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است