شما اینجا هستید: خانهاستانهاالبرزفرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز : تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه استان البرز/ 3 روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد استان البرز

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز : تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه استان البرز/ 3 روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد استان البرز

منتشرشده در البرز سه شنبه, 09 آذر 1395 ساعت 09:20
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار استاد حسینی از تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه استان البرز خبر داد و گفت: با تشکیل این قرارگاه سه روستا و دهستان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم  پاسدار علی استاد حسینی  فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در  همایش شکوه هجرت و تجلیل از طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی استان که در کانون بسیج جوانان کرج برگزار شد، افزود: این قرارگاه هم‌اکنون در استان البرز آغاز به کار کرده است و براساس تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های انجام شده سه روستا تحت پوشش این قرارگاه قرار می‌گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در کشور تشکیل شده است، افزود: براین اساس 1000 روستای کشور تحت پوشش این قرارگاه‌ها قرار می‌گیرند.

 

فرمانده سپاه استان البرز تأکید کرد: البته اجرای این طرح با توجه به گستردگی در فازهای مختلف صورت می‌گیرد که در فاز اول تنها 100 روستا را در کشور می‌توانیم تحت پوشش قرا دهد.

 

سردار حسینی با بیان اینکه از این 100 روستا 3 روستا مربوط به استان البرز است افزود: برای هر دهستان 140 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

 

فرمانده سپاه البرز با بیان اینکه این اعتبارات برای توسعه روستاها، تولید، فعالیت‌های عمرانی، بهداشت و درمان و فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی اختصاص خواهد یافت، تأکید کرد: با اجرای این طرح‌ها شاهد رشد و توسعه روستاها خواهیم بود و این مناطق به سمت آبادانی بیشتر سوق داده می‌شوند.

 

وی یکی از مهمترین اقدامات در روستاها را اجرای طرح‌هایی در جهت خودکفا شدن روستاییان عنوان کرد و افزود: عدم وابستگی به شهرها و اشتغال پایدار از مهمترین طرح‌هایی است که باید در روستاها به صورت درست انجام شود.

 

فرمانده سپاه استان البرز تأکید کرد: این قرارگاه با پشتیبانی بسیج سازندگی فعالیت خود را آغاز می‌کند که در این قرارگاه 4 حوزه سلامت، عمران، اقتصاد مقاومتی و فرهنگی اجتماعی ایجاد می‌شود.

 

به گفته وی این تسهیلات به صورت اجرای طرح‌های تولیدی و یا به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.

 

فرمانده سپاه استان البرز در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه بسیج سازندگی اقدامات بسیار موثری را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام داده است خاطرنشان کرد: در این راستا بسیج سازندگی توانسته به وظایف خود در راستای عملیاتی کردن شعار امسال اقدامات بسیار مناسبی را انجام دهد.

 

سردار حسینی افزود: بسیج سازندگی همان جهاد سازندگی است و بسیج سازندگی امروز نیز با استفاده از توان خود در راستای رفع محرومیت‌ها، توسعه تولید، کشاورزی و دامداری در مناطق دور افتاده و علمی کردن کشاورزی و ... اقدامات مناسبی را انجام می‌دهد.

 

 

گفتنی است:‌ در این همایش از برترین‌های اقتصاد مقاومتی استان و جهادگران نمونه تجلیل شد.

انتهای خبر/07

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است