شما اینجا هستید: خانه

سردار پاکپور در رزمایش شهدای مدافع سلامت خبر داد : به کارگیری ۱۰ قرارگاه در رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 12:46
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: فرمانده نیروی زمینی سپاه از به کارگیری امکانات ۱۰ قرارگاه در رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت خبر داد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت گفت: بیش از ۱۰۰ یگان نیروی زمینی سپاه برای پاکسازی و ضدعفونی کردن مراکز شناسایی شده، استفاده شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: این عملیات با به کارگیری همه ظرفیت‌های بیمارستانی ثابت و سیار نیروی زمینی و سپاه پاسداران در بیش از ۳ هزار نقطه کشور و به ویژه ۱۰۰ نقطه در تهران آغاز شد که در آن کار پاکسازی و ضدعفونی مراکز آلوده، انجام می‌شود.

سردار پاکپور گفت: همه اقدامات درمانی، بهداشتی، پاکسازی و ضدعفونی در راستای سیاست‌های ستاد مقابله با کروناست.

وی افزود: از یک ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران اقدامات اساسی را برای پاکسازی و ضدعفونی مراکز تفریحی، عمومی، فرودگاهی، پایانه‌های مسافری و بیمارستان‌ها از سوی یگان‌های جنگ نوین سپاه پاسداران و نیروی زمینی انجام داده ایم و بسیاری از این کار‌ها، اقدامات تخصصی جنگ نوین بود، زیرا هم تجربه و هم تخصص و تجهیزات آن را در اختیار داریم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران تاکنون بیش از هزار و ۱۵۰ تخت بیمارستانی از بیمارستان‌های ثابت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص یافته که شامل بیش از دو سوم تخت‌های بیمارستانی ماست.

سردار سرتیپ پاکپور افزود: در شهر‌های کاشان، تهران، ارومیه، گرگان، بابل، اهواز، زاهدان، کرمانشاه و سنندج بیمارستان‌های سیار را علاوه بر اختصاص بیمارستان‌های ثابت برپا کردیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تخت نقاهتگاهی ایجاد کردیم، گفت: این میزان قابل ارتقاء به ۵ هزار تخت نقاهتگاهی است.

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در آغاز رزمایش به صورت ویدیو کنفرانس با قرارگاه‌های مختلف در سراسر کشور از جمله سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان ارتباط برقرار کرد و در خصوص آمادگی این قرارگاه‌ها برای ضدعفونی کردن اماکن عمومی و معابر و امکانات به کار گرفته شده مطلع شد.

سردار پاکپور درباره این رزمایش گفت: این رزمایش یک عملیات میدانی و واقعی است که هم تمرین دفاع بیولوژیک است و هم کمک به پاکسازی مناطق آلوده و همچنین کمک به وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس و نیز درمان بیماران است.

وی افزود: پروتکل‌هایی که برای این موضوع از سوی وزارت بهداشت مشخص شده از جمله تجمعات، فاصله‌ها و ابزار به کار گرفته شده همه باید مجهز باشند که اگر در محیط‌های آلوده قرار گرفتند خود آلوده نشوند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: همه اقدامات انجام شده باید با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در استان‌ها با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونای استانی باشد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است