شما اینجا هستید: خانه

نماینده ولی فقیه در سپاه در دیدار آیت الله نوری همدانی: دشمن به دنبال اقتدارزدایی از سپاه پاسداران است

منتشرشده در ستاد کل سه شنبه, 22 اسفند 1396 ساعت 14:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاجی صادقی با بیان اینکه دشمن به دنبال اقتدار زدایی از سپاه پاسداران است،گفت: دو هزار روحانی رسمی در سپاه پاسداران داریم که به‌صورت استخدامی مشغول فعالیت هستند.


به گزارش سپاه نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاجی صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز با آیت‌الله حسین نوری همدانی در دفتر این مرجع تقلید دیدار کرد.

در این دیدار آیت الله نوری همدانی، ضمن عرض تبریک ایام میلاد حضرت فاطمه (س) اظهار داشت: در 73 آیه از آیات قرآن کریم از مسئله شکر گذاری انسان در برابر نعمت‌های پروردگار سخن گفته‌شده است.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: بر اساس این روایت، بزرگ‌ترین نعمت پروردگار نعمت ولایت مداری است، و این نظام بر اساس ولایت مداری شکل‌گرفته است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه شاخصه‌هایی که برای انقلاب بیان‌شده باید مدنظر همگان قرار گیرد، تصریح کرد: نخستین معیار انقلاب مسئله ولایت‌فقیه است، از ابتدا مسئله ولایت‌فقیه بسیار مهم بوده است و امام راحل نیز درس ولایت‌فقیه را در 13 جلسه بیان کرده‌اند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به آیه هشتم از سوره ابراهیم ابراز کرد: نعمت ولایت‌فقیه نعمت خاصی است بنابراین باید قدردان  و شکرگزار این نعمت بود و باید این شاخصه‌ها و خطوطی که سبب به وجود آمدن نعمت انقلاب اسلامی‌شده را بیان کنیم.

وی نعمت شکل‌گیری انقلاب اسلامی و حکومتی بر پایه اسلام را موردتوجه قرار داد و افزود: مسئله ولایت‌فقیه منتهی آرزوی علمای ما در تمام عصرها و قرون بوده است، خداوند متعال نخستین انسانی که در سطح زمین آفریده رهبر است و آخرین کسی را که قبض روح می‌کند نیز رهبر یک جامعه است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم دومین رکن انقلاب را اسلام بیان و تصریح کرد: اسلام طالبانی و اسلام آمریکایی در میان جوامع وجود داشت اما امام راحل اسلام ناب را به عرصه آوردند و یکی از وظایف ما شناسایی اسلام ناب به مردم است.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به مسئله حجاب اجباری گفت: اگر جریان حجاب را کمی شل گرفته بودیم حجاب به‌تدریج در جامعه محو می‌شد بنابراین حفظ اسلام یکی دیگر از ویژگی‌های امربه‌معروف و نهی از منکر است.

وی شناساندن ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها را یک فریضه مهم بیان و تأکید کرد: کسب روزی حلال در سایه امربه‌معروف ونهی از منکر است بنابراین احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید به آن توجه کرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت مسئله ولایت‌فقیه و جهاد در راه خدا اظهار داشت: جهاد باید در رکاب امام باشد، جهاد در راه خدا غیر از کشورگشایی است و با این مسئله تفاوت دارد، بدون جهاد نه حکومت و نه ارزش‌های دینی وجود دارد بنابراین باید به این امر مهم اهمیت داد و به آن توجه داشت.

آیت‌الله نوری همدانی بیان کرد: انسان باید با توکل بر خداوند حرکت کند، و جهاد با شهادت توأم است، مردم نیز با همین سلاح جهاد و شهادت حرکت کرده و به پیروزی رسیدند، بنابراین اگر جهاد نباشد نه حکومتی و نه ارزش‌های اسلامی وجود خواهد داشت.

وی گفت: داشتن انرژی هسته‌ای و موشک سبب شده که دشمن به لرزه بیفتد و این قدرت در نظام جمهوری اسلامی روزبه‌روز افزایش‌یافته و قوی‌تر می‌شویم، و در کشور میلیون‌ها انسان عاشق شهادت وجود دارد بنابراین یکی از شاخصه‌های ولایت‌فقیه بسیج و سپاه پاسداران است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم علمای شیعه را مرزداران دانست و افزود: دشمنان سخنان بیهوده و دروغ‌پراکنی‌های فراوان دارند بنابراین باید آگاه و هوشیار بوده و در برابر آن‌ها به مقابله برخیزیم.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار داشت: ریشه تمام جریانات صهیونیست‌ها است، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی از چند جهت با ما دشمن است بنابراین بابد در برابر این‌ها بسیار با قدرت عمل کرده و به میدان بیاییم، با اعمالی چون رقص شمشیر در عربستان سبب نگه‌داشتن موقعیت خود در برابر غرب شده‌اند ما نیز باید آگاه بوده و در سایه پرچم ولایت باید از نظام اسلامی پشتیبانی کرده و حافظ انقلاب باشیم.

وی گفت: اینکه عده‌ای به سفارت ایران در لندن واردشده و پرچم کشور را به زیر می‌افکنند نمی‌توانیم در برابر این جریان ساکت باشیم، و باید در برابر آن واکنش نشان داد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در این دیدار اظهار داشت: باورمان این است توفیقاتی که سپاه و بسیج دارد بعد از ولایت مداری پیوند با مراجع و روحانیت است و هر چه پیوند با بسیج بیشتر باشد اقتدار سپاه و بسیج افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال اقتدار زدایی از سپاه پاسداران است، افزود: مقام معظم رهبری سه مؤلفه اصلی را برای مأموریت سپاه تعریف کرده‌اند که عبارتند از معنویت، بصیرت دینی و روحیه و فرهنگ عاشورایی است ما مؤلفه چهارم به نام ولایت مداری را اضافه کرده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه حضرت‌عالی از پیشتازان ولایت مداری هستید، گفت: از مجموعه نهادهایی که سپاه را در این 4 مؤلفه یاری می‌رسانند تقاضا داریم مرجعیت نیز در کنار سپاه باشد تا بتوانیم نهر و جویباری باشیم که بتوانیم این سرچشمه را تغذیه کنیم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به وجود 140 هزار طلبه بسیجی در کشور ابراز کرد: سپاه پاسداران سنگر نشین خط مقدم انقلاب است، مقام معظم رهبری نیز راهکارها را مشخص کرده‌اند و دستور فرموده‌اند که با علما و روحانیون آگاه و اثرگذار ارتباط داشته باشیم، دو هزار روحانی رسمی در سپاه پاسداران داریم که به‌صورت استخدامی مشغول فعالیت هستند.

گفتنی است دیدارهای فردای (چهارشنبه 23 اسفند) نماینده ولی فقیه در سپاه با آیات عظام جوادی آملی و علوی گرگانی به دلیل تلاقی با برنامه تکریم و معارفه رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در تهران، با کسب اجازه از حضرات آیات به فرصتی دیگر موکول گردید.
انتهای خبر/01

نظر دادن

در مورد این مطلب نظر دهید.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است