شما اینجا هستید: خانه

سردار سه‌دهی: حماسه سوسنگرد موجب شکست صد درصدی استراتژی دشمن شد

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 26 آبان 1395 ساعت 16:18
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:رییس دفتر ارتباطات مردمی ستادکل نیروهای مسلح گفت: با شکست حصر سوسنگرد استراتژی دشمن به‌طور صد درصد شکست خورد.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار «عباس سه‌دهی» رییس دفتر ارتباطات مردمی ستادکل نیروهای مسلح در نشست تخصصی تبیین عملیات شکست حصر سوسنگرد با اشاره به تفاوت این عملیات با عملیات‌های بزرگ دوران دفاع مقدس همچون عملیات‌های طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس اظهار داشت: اگر بگوییم مثلا این عملیات‌های بزرگ انجام نمی‌شد، ما در برابر دشمن بعثی شکست خورده بودیم حرفی ناصواب است؛ اما اگر ما نمی‌توانستیم عملیات آزادسازی سوسنگرد را انجام دهیم، قطعا شکست خورده جنگ بودیم.

وی با بیان اینکه تعریف راهبرد در علوم نظامی «پیروزی بر دشمن و غلبه بر حصر» است، گفت: اگر رژیم بعث عراق سوسنگرد را می‌گرفت، می‌توان گفت که استراتژی عراق در جنگ با ایران به پیروزی قطعی می‌رسید.

سردار سه‌دهی با اشاره به دست‌نوشته‌های فرماندهان ارتش و سپاه در این باره عنوان کرد: اگر جاده سوسنگرد - حمیدیه - اهواز به دست دشمن می‌افتاد در واقع الحاق نیروهای عراق در منطقه به گونه‌ای می‌شد که نیروهای مسلح ایران اسلامی بطور کامل تحت محاصره قرار می‌گرفتند و ما مناطق مهمی را از دست می‌دادیم. اما با شکست حصر سوسنگرد استراتژی دشمن به‌طور صد درصد شکست خورد.
 
انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است