شما اینجا هستید: خانه

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص): تفکر و مدیریت جهادی دارای پشتوانه‌ای به نام دفاع مقدس است/ ضرورت انتقال فرهنگ دفاع مقدس توأم با نگاه جهادی به نسل جدید

منتشرشده در اخبار برگزیده شنبه, 22 شهریور 1399 ساعت 12:53
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار یزدی با بیان اینکه تفکر و مدیریت جهادی دارای پشتوانه‌ای به نام دفاع مقدس  است، افزود: باید در چهلمین سال دفاع مقدس، فرهنگ و ارزش‌های آن را توأم با نگاه جهادی به نسل جدید انتقال دهیم.


به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدرضا یزدی  فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در آیین ابلاغ برنامه‌های مشترک هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ و شهرداری تهران که صبح امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه باید ظرفیت‌های دفاع مقدس بازگو و مورد استفاده واقع شود، اظهار داشت: امروز باید با تقدیم خاطرات شهدا به جوانان‌مان، زندگی کردن همانند شهدا را به آن‌ها بیاموزیم؛ چون این موضوع باعث رشد و توسعه کشور می‌شود؛ زیرا هر جا با آموزه‌های دینی و شهدا حرکت کردیم، موفقیت به دست آوردیم.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس همبستگی ملی خود را به نحو احسن به جهانیان نشان دادیم؛ زیرا از همه ادیان، اقوام، مذاهب و اقشار مختلف کشور در دفاع مقدس حضور مؤثر داشتند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ خاطرنشان کرد: دفاع مقدس در شرایطی به‌پیروزی نهایی منتهی شد که در تحریم قرار داشتیم و ۳۶ کشور به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم در برابر ما قرار داشتند.

سردار یزدی افزود: آن زمان به دلیل تحریم بودن کشورمان، قادر به تأمین سلاح‌های مورد نیاز از خارج نبودیم؛ به عبارت دیگر اگر آن زمان نمی‌توانستیم سلاح از خارج خریداری کنیم، امروز می‌توانیم به واسطه حاکمیت تفکر جهادی بر نیرو‌های مسلح، به دیگر کشور‌ها سلاح صادر کنیم؛ به عنوان مثال تفکر جهادی شهید «طهرانی‌مقدم» باعث شد که با مهندسی معکوس در تولید موشک از کمک‌های دیگران بی نیاز شویم.

وی بیان کرد: دشمن می‌داند که مردم ما به دفاع مقدس نگاه ملی دارند و به آن افتخار می‌کنند؛ لذا باید در چهلمین سال دفاع مقدس، فرهنگ و ارزش‌های آن را توأم با نگاه جهادی به نسل جدید، انتقال دهیم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: اگر می‌خواهیم در هر زمینه‌ای رشد کنیم، باید به درس‌ها و آموخته‌های دفاع مقدس توجه کنیم. چهلمین سالگرد دفاع مقدس می‌تواند زمینه‌ای باشد برای اینکه نسل سوم در شرایط جدید فعالیت‌های خود را توأم با تفکر جهادی برنامه‌ریزی کند.

سردار یزدی با بیان اینکه تفکر جهادی و مدیریت جهادی دارای پشتوانه‌ای به نام دفاع مقدس است، افزود: در چهل‌سالگی دفاع مقدس باید به دنیا نشان دهیم که مردم ایران اسلامی در این مقطع باشکوه چه رشادت‌هایی انجام دادند.

وی ادامه داد: با مناطق شهرداری هماهنگ هستیم؛ لذا امسال شهر باید با دستاورد‌های دفاع آذین شود و به تعبیری، شهر را به نگارخانه‌ای به وسعت شهر تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است