شما اینجا هستید: خانه

تاکید دکتر زالی بر نقش برجسته بیمارستان بقیه الله در مقابله با کرونا

منتشرشده در سپاه سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 13:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در مراسم تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، ضمن اشاره به جایگاه برجسته آموزشی و پژوهشی این دانشگاه، به نقش پررنگ بیمارستان بقیه الله برای مقابله با اپیدمی کووید-۱۹ نیز اشاره کرد.


به گزارش سپاه نیوز؛ دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران در مراسم تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، اظهار کرد: خوشبختانه این دانشگاه امروز در قله خوداتکایی علمی و پیشرفت های سترگ در عرصه پزشکی کشور می درخشد و جایگاهی ممتاز و بی بدیل در سایه اهتمام محققین، عالمان و کارکنان برای این مجموعه علمی حاصل شده است.
 
 
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در عرصه ملی و فراملی جایگاهی ممتاز و  برجسته دارد و در بین دانشگاه های علوم پزشکی از رتبه ای مناسب برخوردار است. این دانشگاه با ۴ دانشکده علمی و نسبت مطلوب تعداد استاد به دانشجو، در تمام مقاطع تحصیلی جایگاه خوبی دارد.
 
 
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، با بیان اینکه تاکنون شاهد رشد شتابان و رو به تزاید بخش های مختلف دانشگاه در جذب منابع مناسب آموزشی و پژوهشی بوده ایم، گفت: پژوهشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از روزهای ابتدایی شکل گیری در عرصه علوم پزشکی کشور ایفای وظیفه کرد. در دوران کرونا نیز در بحث های علمی از روزهای آغازین اپیدمی با محوریت قرار دادن مباحث علمی در زمینه پیشگیری، مداخله و درمان راه بسیار ارزنده ای را پیمود.
 
 
دکتر زالی ضمن تاکید بر کسب جایگاه سوم پژوهشی در حوزه کرونا در بین دانشگاه های  علوم پزشکی، توسط دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، تصریح کرد: بیمارستان بقیه الله (عج) روش های مداخله نوین و ممتازی را انشا کرد و در طول روزهای سخت کرونایی خبرهای مسرت بخشی از این بیمارستان به گوش رسید؛ بیش از ۵ هزار بیمار در این بیمارستان درمان شدند و این حجم بالا بسیار سرافرازانه قابل ذکر است.
 
 
وی افزود: در عرصه ملی در بحث کرونا و به طور خاص در استان تهران شاهد ممارست و مساعدت ارزنده ای در مجموعه سپاه بودیم و همانطور که پیش بینی می شد، این مجموعه با جان فشانی و رشادت پا به پای ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران حرکت کرد.
 
 
دکتر زالی عنوان کرد: در ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران قرار است بخش اندکی از رشادت های اجتماعی و فرهنگی سپاه پاسداران در حوزه کرونا در قالب مستندنگاری به رشته تحریر درآید.
 
 
 
وی در پایان گفت: امروز دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) علاوه بر تامین نیازهای بهداشتی و درمانی خود، در زمینه تامین لجستیک نیروی انسانی نیز بسیار موفق بوده است.
 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است